Naujoji apylinkės teismo pirmininkė: „Teisme taip pat labai svarbu bendradarbiavimas ir bendravimas”

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-03-31

Kovo 29-ąją Klaipėdos apylinkės teismo pirmininkės pareigas pradėjo eiti šio teismo teisėja, klaipėdietė Kristina Serdiukienė, teismų sistemoje dirbanti nuo 2001-ųjų.

Karjerą pradėjote nuo Vilniaus 3-iojo apylinkės teismo posėdžių sekretorės pareigų, 2002 metais Klaipėdos miesto apylinkės teisme dirbote vyriausiąja administracinių bylų raštinės specialiste, nuo 2004-ųjų – teisėjo padėjėja, 2011 metais buvote paskirta Panevėžio apylinkės teismo teisėja, o 2015-aisiais sugrįžote tęsti teisėjos darbą uostamiesčio teisme. Ar labai pasikeitė teismai per 20 metų?

Pastebėjau, kad per visus šiuos metus nuolat daugėjo asmenų, besikreipiančių į teismą, pasikeitė ir pačių bylų pobūdis – jos sudėtingėja. Žinoma, teismai modernėja – atsirado elektroninės bylos, „Zoom“ konferencijų programos, per kurias posėdžius galima rengti nuotoliniu būdu. Džiugu, kad kai kas teismų sistemoje yra ir pastovaus – dalis darbuotojų teisme dirba daugiau nei dvidešimt metų. Tokie darbuotojai tikra retenybė ir vertybė: jie atsidavę savo darbui, lojalūs ir tikri savo srities profesionalai!

Lietuvoje pasitikėjimas teismais nėra aukštas. Kaip manote, kas galėtų padėti tokį visuomenės požiūrį pakeisti?

Manyčiau, kad, keliant visuomenės pasitikėjimą teismais būtų galima pasiremti JAV pavyzdžiu. Amerikoje žmonės aktyviai eina į teismą stebėti bylų, tokiu būdu geriau susipažįsta su teismo procesu, sužino tam tikras bylos aplinkybes, todėl dažnu atveju teismo sprendimas nebūna visiškai netikėtas. Lietuvoje didelio visuomenės susidomėjimo stebėti teismo posėdžius nėra, bet, jei žmonės būtų labiau informuojami, kad viešus teismo posėdžius gali stebėti visi norintys, ko gero, šis požiūris palaipsniui keistųsi.

Vadovybės pasikeitimas neretai siejamas su pokyčiais ir pačios organizacijos viduje. Kokias vertybes galėtumėte išskirti ir kokia būtų Jūsų vizija dėl teismo ateities?

Kaip ir bet kurioje organizacijoje, teisme taip pat labai svarbu bendradarbiavimas ir bendravimas, gera vidinė komunikacija. Teismas – viena didelė komanda, todėl gera darbinė atmosfera, įtampų nebuvimas, greitas ir kokybiškas bylų nagrinėjimas yra prioritetinės sritys. Žinoma, greta to būtina puoselėti ir kitas neatsiejamas nuo teismo veiklos vertybes, tokias kaip teisingumas, sąžiningumas, žmogaus teisių užtikrinimas ir apsauga.

Ko palinkėtumėte sau ir teismo bendruomenei?

Tiek sau, tiek teismo darbuotojams palinkėčiau susitelkimo, profesionalumo, kantrybės ir ištvermės, įgyvendinant bendrą tikslą – teisingumo vykdymą.

Dosjė

Kristina Serdiukienė gimė 1976 m. Klaipėdoje.

1995 m. baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją.

1999 m. N. Skučienės kalbų ir verslo vadybos aukštesniojoje mokykloje įgijo verslo teisės specialybę.

2002 m. Lietuvos teisės universitete (M. Romerio universitetas) įgijo teisės bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

2004 m. Lietuvos teisės universitete (M. Romerio universitetas) įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį.

2020-01-24 – 2022-02-04 asociacijos „Apylinkės teismų teisėjų sąjunga“ pirmininkė.

Nuo 2020 m. Teisėjų tarybos narė.

Kalba prancūzų, rusų kalbomis.

Pomėgiai: genealoginiai tyrinėjimai, skambinimas pianinu.

Interviu – iš Klaipėdos apylinkės teismo pranešimo spaudai

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Remontininką teis už padegtą palėpę ir sukeltą gaisrą

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose kitą savaitę bus nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje anksčiau neteistas Klaipėdos rajono gyventojas kaltinamas dėl ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Mušeikos išsukimo istorija dar nesibaigė tik prokurorei

Istorija, kai buvo šiurkščiai pažeistos teisės normos ir vienas mušeika būtų išsisukęs nuo baudžiamosios atsakomybės, jei ne paties jo kvailumas, ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Kauno pareigūnė už vagystę nuteista Klaipėdoje

Klaipėdos apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė pripažinta kalta dėl nedidelės vertės svetimo turto ...
2024-05-08
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This