Pamažu jau rengiamasi pietinio molo rekonstrukcijos pabaigai

Uostas ir jūra
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-03-31

Po metų jau turėtų būti baigta Klaipėdos uosto pietinio ir šiaurinio molų rekonstrukcija. Todėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) rengiasi pašalinti susidariusias statybines atliekas Kopgalyje, tarp pasieniečių posto ir pietinio molo, bei sutvarkyti šią teritoriją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Parengta statybinių atliekų pašalinimo ir teritorijos sutvarkymo techninė specifikacija, paskelbta rinkos konsultacija. Atliekų išvežimo ir utilizavimo  darbus planuojama pradėti šiemet, teritorijai sutvarkyti pagal parengtą planą reikės metų.

Parengtą statybinių atliekų šalinimo planą reikės suderinti ne tik su KVJUD, bet ir su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentu, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos visuomenės sveikatos centru bei Nacionaline žemės tarnyba.

Atliekant teritorijos tvarkymo darbus rasti natūralios gamtinės kilmės rieduliai bus palikti. Statybinėms atliekoms išvežti reikės parengti bei suderinti ir transporto eismo schemas. Plaukiojančių priemonių judėjimas bus derinamas su Uosto kapitono tarnyba.

Pašalinus atliekas reikės sutvarkyti aplinką, kuri galimai galėjo būti  pažeista dėl vykdomos rekonstrukcijos.

INFORMACIJA

Nuo jūros bangų uostą saugantys dabartiniai bangolaužiai – pietinis ir šiaurinis molai buvo pastatyti prieš pusantro šimto metų. Šiaurinio molo ilgis yra 733 metrai, o pietinio – 1374 m.

2020 m. rugsėjo 4 d. KVJUD paskelbė perduodanti molų rekonstrukcijos darbus rangovams. Tuomet paklaustas, kada  bus užbaigti abiejų molų rekonstrukcijos darbai, Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas sakė: „2023 metų balandžio 13 dieną. Laiką skaičiuojame dienomis, nes projektas yra finansuojamas ES lėšomis, intensyvumas yra 85 proc., ir bet koks pavėlavimas neleistų panaudoti pinigų”.

Uosto bangolaužius rekonstruoja konkursą laimėjo Vokietijos bendrovės „Depenbrock Ingenieurwasserbau GmbH & CO. KG“ ir Belgijos bendrovės „Herbosch – Kiere N.V.“ konsorciumas. Projekto vertė – apie 49 mln. Eur. 

Rekonstrukcijos metu sustiprinami esami bangolaužiai nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės. Ant molo Smiltynėje bus įrengtos dvi apžvalginės aikštelės.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Vandenilį gamins Uosto direkcijos laivyno bazėje

Konkursus dėl vandenilio gamybos ir jo išpilstymo taškų nutraukusi Uosto direkcija skelbia, jog baigtos visos planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Didžiuosius burlaivius apsups renginių gausa 

Birželio 27-30 dienomis penktą kartą į Klaipėdą sugrįžtančioms „The Tall Ships Races“ didžiųjų burlaivių lenktynėms užsiregistravo 45 laivai. Pirmą kartą ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Miestas

Smiltynės gatvės projektavimas sustabdytas atbuline eiga

„Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023 m. lapkričio 29 d. iki 2024 m. liepos 1 d.”, – tokį susitarimą šių metų ...
2024-05-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This