P0

Uostas ir jūra

Pamažu jau rengiamasi pietinio molo rekonstrukcijos pabaigai

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-03-31


Po metų jau turėtų būti baigta Klaipėdos uosto pietinio ir šiaurinio molų rekonstrukcija. Todėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) rengiasi pašalinti susidariusias statybines atliekas Kopgalyje, tarp pasieniečių posto ir pietinio molo, bei sutvarkyti šią teritoriją.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Parengta statybinių atliekų pašalinimo ir teritorijos sutvarkymo techninė specifikacija, paskelbta rinkos konsultacija. Atliekų išvežimo ir utilizavimo  darbus planuojama pradėti šiemet, teritorijai sutvarkyti pagal parengtą planą reikės metų.

Parengtą statybinių atliekų šalinimo planą reikės suderinti ne tik su KVJUD, bet ir su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentu, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Klaipėdos visuomenės sveikatos centru bei Nacionaline žemės tarnyba.

Atliekant teritorijos tvarkymo darbus rasti natūralios gamtinės kilmės rieduliai bus palikti. Statybinėms atliekoms išvežti reikės parengti bei suderinti ir transporto eismo schemas. Plaukiojančių priemonių judėjimas bus derinamas su Uosto kapitono tarnyba.

Pašalinus atliekas reikės sutvarkyti aplinką, kuri galimai galėjo būti  pažeista dėl vykdomos rekonstrukcijos.

INFORMACIJA

Nuo jūros bangų uostą saugantys dabartiniai bangolaužiai – pietinis ir šiaurinis molai buvo pastatyti prieš pusantro šimto metų. Šiaurinio molo ilgis yra 733 metrai, o pietinio – 1374 m.

2020 m. rugsėjo 4 d. KVJUD paskelbė perduodanti molų rekonstrukcijos darbus rangovams. Tuomet paklaustas, kada  bus užbaigti abiejų molų rekonstrukcijos darbai, Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas sakė: „2023 metų balandžio 13 dieną. Laiką skaičiuojame dienomis, nes projektas yra finansuojamas ES lėšomis, intensyvumas yra 85 proc., ir bet koks pavėlavimas neleistų panaudoti pinigų”.

Uosto bangolaužius rekonstruoja konkursą laimėjo Vokietijos bendrovės „Depenbrock Ingenieurwasserbau GmbH & CO. KG“ ir Belgijos bendrovės „Herbosch – Kiere N.V.“ konsorciumas. Projekto vertė – apie 49 mln. Eur. 

Rekonstrukcijos metu sustiprinami esami bangolaužiai nekeičiant jų konfigūracijos. Abu bangolaužiai bus paaukštinti, dalyje hidrotechninių statinių bus įrengtos atraminės sienutės. Ant molo Smiltynėje bus įrengtos dvi apžvalginės aikštelės.


  2022-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt