P0

Aplinkosauga

Už prekybą neleistinais žvejybos įrankiais – piniginės baudos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-01


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kovo pabaigoje vykdydami akciją „Lydeka 2022”, tikrino turgavietes bei žvejybos reikmenų parduotuves, ar jose neprekiaujama ne mėgėjų žvejybos įrankiais. Iš prekeivių Skuode, Tauragėje, Šilalėje ir Klaipėdoje aplinkosaugininkai paėmė 73 neleistino dydžio bučiukus vėžiams gaudyti ir 12 tinklų. Kiekvienam pažeidėjui gresia bauda iki 1200 eurų.

Vykdami reidus aplinkosaugininkai nustatė 4 asmenis, pardavinėjusius draudžiamus mėgėjų žvejybos įrankius. Žvejybos reikmenų parduotuvėse Skuode, Šilalėje ir Klaipėdoje buvo prekiaujama draudžiamų išmatavimų bučiukais vėžiams gaudyti. Tauragės turguje buvo prekiaujama ne tik bučiukais, bet ir statomaisiais tinklais. 

Neleistino dydžio bučiukų skersmuo buvo nuo 70 iki 80 cm, ilgis – nuo 1,1 iki 1,35 m.

Mėgėjų žvejybos taisyklės nurodo, kad bučiukas vėžiams gaudyti turi būti ne ilgesnė kaip 100 cm, ne platesnė kaip 50 cm ir ne aukštesnė kaip 50 cm arba ne didesnio kaip 100 cm pagrindo skersmens bei ne aukštesnė kaip 50 cm gaudyklė.

„Šie reidai parodė, kad vis dar yra atvirai pardavinėjami draudžiami, neleistino dydžio žvejybos įrankiai, taip pat nepasidomima jų išmatavimais ir kokia atsakomybė gresia už tokią prekybą. Visiems prekeiviams pabrėžiame, kad prekyba ne mėgėjiškos žvejybos įrankiais yra draudžiama ir asmenims gresia administracinė atsakomybė iki 1200 eurų“, – pranešime cituojamas Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Mindaugas Salys.


  2022-04-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt