P0

Sportas

Shodaniečiai Europos čempionate iškovojo visų spalvų medalius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-03


Savaitgaly Lenkijos Tarnov mieste vyko Europos karate kyokushin čempionatas, į kurį susirinko beveik 200 dalyvių iš 18 Europos šalių. Šios varžybos buvo sėkmingos Lietuvos rinktinei, kuri komandinėje įskaitoje iškovojo 1 vietą tarp visų šalių laimėdama 4 aukso, 4 sidabro ir 6 bronzos medalius. Lietuvos rinktinės garbę gynę klaipėdiečiai „Shodan” mokyklos kovotojai prie komandinės pergalės prisidėjo vienu aukso, vienu sidabro ir dviem bronzos medaliais.

Europos čempionu kumite (kovų) rungtyje, svorio kategorijoje +95 kg tapo Eventas Gužauskas, taip apgindamas praėjusiais metais Gruzijoje iškovotą čempiono vardą. Pirmoje kovoje Eventas dukart į nokdauną siuntė varžovą iš Latvijos, pusfinalyje įtikinamai įveikė kovotoją iš Vengrijos, o finale kitam Lietuvos kovotojui patyrus traumą pergalė atiteko shodaniečiui.

Bronzos medalį svorio kategorijoje -65 kg iškovojo ir ant prizininkų pakylos lipo šių varžybų debiutantė Ieva Budrytė. Klaipėdietė ketvirtfinalio kovoje per pagrindinį laiką įveikė varžovę iš Lenkijos, bet pusfinalyje nusileido būsimai Europos čempionei, kovotojai iš Vengrijos.

Šių varžybų atradimu tapo jaunoji shodanietė Marija Sekunda, kuri būdama pačia jauniausia Europos čempionato kovotoja iškovojo bronzos medalį. Varžybų burtai nebuvo palankus jaunajai kovotojai, kadangi jau pirmoje kovoja laukė patyrusios lenkės Agatos Winiarskos išbandymas. Ši viena tituluočiausių Lenkijos kovotojų bei praėjusio Europos čempionato finalininkė buvo viena varžybų favoričių. Tačiau visi varžovės titulai nei kiek neišgąsdino Marijos, kuri nuo pirmų kovos sekundžių davė rimtą kovą varžovei. Kovos pabaigoje, primetus dar didesnį tempą, lenkaitė jau nebespėjo ir nebeturėjo kuo atsakyt, ir pasibaigus kovai dauguma teisėjų skyrė pergalę klaipėdietei.

Pusfinalio kovoje jos taip pat laukė patyrusi bei tituluota varžovė iš Vengrijos Szenge Toth. Po pirmo laiko du iš penkių teisėjų skyrė pergalę Marijai, bet to nepakako, tad kova nusikėlė į pratęsimą. Po atkaklios kovos nė viena iš kovotojų nesugebėjo įrodyti savo pranašumo ir visi penki teisėja skyrė lygiasias. Deja, antrame pratęsime vengrė sugebėjo aktyviau smūgiuoti bei iškovojo pergalę. Nepaisant to, Marijai tai tapo pats aukščiausiu pasiekimu jos karatė kelyje.

Europos vicečempionais komandinėje kata (technikos demonstravimo) rungtyje tapo taip pat šių varžybų debiutantai Matas Jonauskas, Monika Tydikaitė ir Joana Timinskienė. Pirmoje kovoje shodaniečiai 4:1 įveikė Rumunijos komandą, pusfinalyje įtikinamai 5:0 nugalėjo Bulgarijos rinktinę, o finale dėl patirties stokos nusileido kitai Lietuvos komandai.

Shodaniečiai, dėkoja Lietuvos karatė kiokušin federacijai, gydytojui Jurijui Karpovičiui, kuris prižiūri rinktinę prieš varžybas ir buvo kartu varžybų metu, sporto klubui „Impuls”, treneriui Vitalijui Smackiui ir visiems kitiems, kurie prisideda prie aukščiausių rezultatų siekimo.


  2022-04-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt