P0

Aplinkosauga

Rengia kompensacijų už nutrauktą žvejybą išmokėjimo tvarką

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-04


Vis labiau griežtinant verslinės žvejybos Lietuvos vidaus vandenyse sąlygas, kaskart prabylant apie galimą tokios žvejybos uždraudimą Kuršių mariose, ruošiamas kompensacijų už žvejybos veiklos nutraukimą ar apribojimą apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašas.

Aprašas apims ne tik žvejybos Kuršių mariose praradimus, bet ir netektis ribojant žvejoti upines nėges upėse, migruojančius ungurius, seliavas. O taip žvejybos įrankių limitų ir kitų ribojimų pasekmes.

Tokį aprašo rengimą Aplinkos ministeriją grindžia Konstitucinio Teismo, dar 2005 m. konstatavusio, kad valstybė gali keisti ūkinės veiklos sąlygas net taip, kad ūkinė veikla privalomai būtų nutraukta, sprendimu. Tačiau keičiant ūkinės veiklos sąlygas valstybei randasi pareiga atlyginti ūkio subjektams padarytą žalą bei praradimus.

Preliminariai numatoma, kad kompensacijų dydis neturi viršyti ūkio subjekto per pastaruosius 7 metus iš žvejybos veiklos gautų pajamų dydžio bei turėtų išlaidų, išskyrus laivų įsigijimą. Kompensacijos galėtų būti mokamos žvejybos įmonės savininkui ir ne mažiau kaip paskutinius dvejus metus žvejybos įmonėje su žvejybos veikla susijusiam darbui įdarbintiems asmenims.

Nuostata nemokėti kompensacijų už laivus motyvuojama tuo, kad savininkai turi galimybę juos panaudoti savo nuožiūra – parduoti, išnuomoti ir pan. Žvejybos įrankius savininkas turėtų sunaikinti pats, jam už tai būtų nekompensuojama.

Kompensacijas dėl verslinės žvejybos veiklos nutraukimo gavusios žvejybos įmonės privalėtų nutraukti žvejybos veiklą.


  2022-04-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt