Rengia kompensacijų už nutrauktą žvejybą išmokėjimo tvarką

Aplinkosauga

Vis labiau griežtinant verslinės žvejybos Lietuvos vidaus vandenyse sąlygas, kaskart prabylant apie galimą tokios žvejybos uždraudimą Kuršių mariose, ruošiamas kompensacijų už žvejybos veiklos nutraukimą ar apribojimą apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašas.

Aprašas apims ne tik žvejybos Kuršių mariose praradimus, bet ir netektis ribojant žvejoti upines nėges upėse, migruojančius ungurius, seliavas. O taip žvejybos įrankių limitų ir kitų ribojimų pasekmes.

Tokį aprašo rengimą Aplinkos ministeriją grindžia Konstitucinio Teismo, dar 2005 m. konstatavusio, kad valstybė gali keisti ūkinės veiklos sąlygas net taip, kad ūkinė veikla privalomai būtų nutraukta, sprendimu. Tačiau keičiant ūkinės veiklos sąlygas valstybei randasi pareiga atlyginti ūkio subjektams padarytą žalą bei praradimus.

Preliminariai numatoma, kad kompensacijų dydis neturi viršyti ūkio subjekto per pastaruosius 7 metus iš žvejybos veiklos gautų pajamų dydžio bei turėtų išlaidų, išskyrus laivų įsigijimą. Kompensacijos galėtų būti mokamos žvejybos įmonės savininkui ir ne mažiau kaip paskutinius dvejus metus žvejybos įmonėje su žvejybos veikla susijusiam darbui įdarbintiems asmenims.

Nuostata nemokėti kompensacijų už laivus motyvuojama tuo, kad savininkai turi galimybę juos panaudoti savo nuožiūra – parduoti, išnuomoti ir pan. Žvejybos įrankius savininkas turėtų sunaikinti pats, jam už tai būtų nekompensuojama.

Kompensacijas dėl verslinės žvejybos veiklos nutraukimo gavusios žvejybos įmonės privalėtų nutraukti žvejybos veiklą.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Regionas

Keičiasi žvejybos tvarka Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose

Aplinkos ministras pasirašė limituotos žvejybos tvarkos aprašo pakeitimus, kuriais Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose panaikintos limituotos žvejybos sąlygos. Šie ...
2024-02-09
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Klaipėda - tarp trijų žaliausių šalies savivaldybių

Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo ...
2023-12-04
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This