P0

Miestas

Restauruos Smiltynės vilą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-05


Kultūros infrastruktūros centras paskelbė viešąjį konkursą dėl Smiltynėje esančios vilos „Hubertus” restauravimo ir remonto darbų. 

Vilos tvarkybos projektą prieš metus patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Direkcija yra ir šio pastato valdytoja, čia veikė Smiltynės lankytojų centras.

Projekte teigiama, kad ypatingu dekoratyvumu išsiskirianti ši vila buvo pastatyta XX a. pradžioje ir yra tuomet vyravusio vokiškojo Jugendo stiliaus pavyzdys, atpažįstamas iš sudėtingai išlankstytų fachverko konstrukcijos medinių dalių bei frontono skydų dekoro.

Bus restauruojami medinės tiesios ir lenktos fachverko konstrukcijos, „frontonų skydai, dekoruoti ornamentinėmis vėjalentėmis su meškos galvos profiliais karnizinėje dalyje ir šuns galvos profiliais ties kraigu, profiliuotais lėkiais, apjungiančiais skydų drožinėtus ir pjaustytus konstrukcinius medinius elementus”. Iš esmės bus sutvarkytas visas pastato fasadas ir vidaus patalpos.

Kultūros infrastruktūros centras tikisi, kad visi tvarkybos darbai bus atlikti  iki 2024 m. spalio 25 dienos ir kainuos ne daugiau kaip 153 tūkst. eurų.


  2022-04-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt