P0

Verslas

„Gren“ užims daugiau Klaipėdos šilumos rinkos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-06


Klaipėdos atliekų deginimo jėgainę valdanti kompanija „Gren“ pasirašė sutartį dėl „E energija“ grupės kontroliuojamos įmonės UAB „Šiluma
miestams“ įsigijimo. Sandoris apima UAB „Šiluma miestams“ valdomų šilumos gamybos ir tiekimo įmonių veiklą penkiuose Lietuvos miestuose: Klaipėdoje (UAB „Pramonės energija” biokuro katilinę Liepų g. 85A ir apie 6 km Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje esantį šilumos tinklą), Akmenėje, Trakuose, Vilniuje ir Visagine.

Per metus šios įmonės patiekia apie 320 GWh šilumos energijos, bendras gamybos pajėgumas – 162 MW, bendrovėse dirba 110 darbuotojų.

„Nuo pat savo veiklos Baltijos šalyse pradžios siekėme gaminti žaliąją energiją iš vietinių atsinaujinančių energijos išteklių ir atliekų. Ryžtingai tęsiame savo žaliąją plėtrą įsigydami papildomus gamybinius pajėgumus, kuriais 90% energijos pagaminama iš biomasės“, – pranešime cituojamas „Gren Lietuva“ vadovas Vitalijus Žuta.

„Šiuo sandoriu „E energija“ grupė užbaigs strateginį perėjimą nuo centralizuoto šilumos tiekimo verslo prie pirmaujančios vėjo ir saulės energijos projektų vystytojos ir valdytojos regione. Kryptingai vystėme „E energija“ grupės verslą plėsdami atsinaujinančių išteklių projektų portfelį jau keletą metų ir šiuo metu valdome daugiau nei 1000 MW atsinaujinančios energijos projektų. Dabartinės geopolitinės situacijos kontekste, kai elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių tapo ypač svarbi, turime dirbti dar sparčiau ir taip prisidėti prie Lietuvos energetikos sektoriaus energetinės nepriklausomybės“, – teigė „E energija“ grupės generalinis direktorius Gediminas Uloza.

Šalys susitarė neatskleisti sandorio vertės. Sandorį dar turi patvirtinti Konkurencijos taryba, o jį užbaigti tikimasi 2022 m. antrąjį pusmetį.

„Gren Lietuva“ šiuo metu valdo Nyderlanduose registruota kompanija „Besloten Vennootschap Gren Holding Company B.V”. 


  2022-04-06

  Vienas komentaras apie “„Gren“ užims daugiau Klaipėdos šilumos rinkos”

  1. AvatarRamass (IP: 78.57.146.158)

   Vienu žodžiu – šiluma brangs!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt