P0

Spyglys

Apie vėjus Klaipėdoje* (1)

Spyglys
2022-04-07


Uostamiesčio įvaizdžiu ir talentų pritraukimu besirūpinanti „Klaipėda ID“ verčiasi kūliais, kad įtikintų šalies gyventojus kraustytis į Klaipėdą. O, kad dvejojančius nuramintų dėl pajūryje dažnai pučiančių vėjų, nusprendė pusę jų pradanginti. Oficialu – nuo šiol Klaipėdoje bus tik keturi vėjai.

Įstaigos rinko-ženklodaros guru netgi naują šūkį ta proga mūsų miestui sugalvojo: „Klaipėda – keturių vėjų miestas“! Ko dėl įvaizdžio nepadarysi.

Spyglys mano, kad senieji Kuršių marių žvejai dabar kapuose vartosi negalėdami patikėti, kad taip vienu ypu keturi vėjai dingo. Dar daugiau sumaišties kyla dėl nežinios, kurie vėjai oficialiai panaikinti. Juk ir tarp mūsų dar likę žmonių, menančių, kad anksčiau pamary pūsdavo ne tik šiaurės, pietų, rytų ar vakarų vėjai. Buvę dar ir šiaurės rytų vėjas – audeniu, aušriniu vadintas, o šiam pasisukus iš šiaurės vakarų kuršiai sakydavo, jog pučia suominis ar vakarynė. Pietryčių vėjas dar žinomas ir ožinio vardu, o pietvakarių krypties vėjas turėjęs aulaukio, pilvinio ar šakšinio vardus.

Kažkokie vėjai! – konstatuoja Spyglys. Nežinia, kas geriau – ar daugiau vėjų Klaipėdoje, ar mažiau? Aišku tik viena, kad ne tik politinių, bet ir profesinių „vėjų“ čia tikrai netrūksta.

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, lėkštas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2022-04-07

  Vienas komentaras apie “Apie vėjus Klaipėdoje*”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Juokina tokie šūkiai… Kažkada per Jūros šventę buvo šūkis, kad Klaipėda – gerųjų vėjų miestas. Tas šūkis buvo su polėkiu. Šiuo atveju konstatuoti vėjų skaičių yra švelniai tariant kvaila.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt