P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Buvęs Seimo narys išgirdo išteisinamąjį nuosprendį

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-04-07


Pernai rudenį už melavimą, kad sūkurinės vonios kambaryje neturėjo lytinių santykių su striptizo šokėja, nuteistas buvęs Seimo narys klaipėdietis Ričardas Žurinskas ketvirtadienį dar vienoje jam iškeltoje baudžiamojoje byle išgirdo išteisinamąjį nuosprendį.

Ričardas Žurinskas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Praėjusį spalį Klaipėdos apylinkės teismas R. Žurinską buvo pripažinęs kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Kaltinimai šioje byloje 59-erių vyrui buvo pareikšti dėl to, kad būdamas vienos jau bankrutavusios ekspedicinės įmonės direktoriumi neperdavė bankroto administratoriui dalies buhalterinės apskaitos dokumentų. Dėl to esą nebuvo negalima iš dalies nustatyti 2012 m. birželio – 2015 m. gruodžio įmonės veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo bei įsipareigojimų dydžio ir struktūros. Pripažindamas R. Žurinską kaltu pirmos instancijos teismas jam skyrė 4519,2 Eur dydžio baudą (už tokį nusikaltimą įstatymas numato ir areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų) ir nurodė ją sumokėti per aštuonis mėnesius.

Nesutikdamas su tokiu verdiktu R. Žurinskas pateikė apeliacinį skundą Klaipėdos apygardos teismui. Čia bylą nagrinėjusi kolegija, kurią sudarė teisėjos Daiva Jazbutienė, Kristina Kakurinė ir Dalia Kursevičienė, atliko papildomą įrodymų tyrimą – apklausė liudytojus, kaltinamąjį – ir konstatavo, kad skundas yra tenkintinas.

Anot šio teismo, R. Žiurinsko parodymai buvo nuoseklūs ir neprieštaringi, o objektyvios galimybės identifikuoti, kokius konkrečius dokumentus pareigūnai paėmė kratos metu – nėra. Tesimo nuomone, negalima daryti neabejotinos išvados, jog R. Žurinskas paslėpė kaltinime nurodytus buhalterinės apskaitos dokumentus.

Taip pat teismas pabrėžė, kad R. Žurinkas įmonės vadovu iki kratos buvo tik nevisą mėnesį, todėl nėra galimybės įžvelgti net teorinio jo motyvo ir tikslo slėpti ne jo vadovavimo laikotarpio buhalterinės apskaitos dokumentus. Be to, Mokesčių inspekcija ne kartą buvo tikrinusi bendrovę ir būtent tuos laikotarpius, kurių dokumentų buvo pasigesta.

„Ištyrus surinktus įrodymus ir atlikus papildomą įrodymų tyrimą, t. y. išnaudojus visas galimybes pašalinti abejones, surinktų įrodymų nepakanka kaltinamąjį R. Žurinską pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką”, – rašoma nuosprendyje.

Teismas taip pat nematė galimybės vertinti R. Žurinsko veiksmus ir taip, kad jam galėtų būti taikoma baudžiamoji atsakomybė už aplaidų apskaitos tvarkymą.


  2022-04-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt