P0

Mums rašo

„Klasco” planuojama krova vėl darys neigiamą poveikį aplinkai ir gyvenimo kokybei (1)

Alina Andronova, asociacijos KIDE prezidentė
2022-04-07


Aplinkos apsaugos agentūra 2022 04 01 paskelbė apie gautą poveikio aplinkai vertinimo programą. Susipažinome su programoje nurodyta KLASCO veikla, kuria planuojama birių krovinių: fosforitų, perlito, gipso anhidrito, klinkerio, geležies šlako, geležies silikato, birių trąšų bei metalo laužo krovą ir sandėliavimą atvirose aikštelėse. Akivaizdu, kad AB KLASCO planuojama krova ir vėl darys neigiamą poveikį aplinkai ir Klaipėdos miesto gyventojų gyvenimo kokybei.

Todėl, pritardami Klaipėdos bendruomenių asociacijos siūlymui, prašome* vadovaujantis Lietuvos Respublikos Poveikio aplinkai vertinimo įstatymo Klaipėdos miesto Tarybos priimti neigiamą motyvuotą sprendimą dėl planuojamos KLASCO ūkinės veiklos galimybių, ko pasekoje poveikio
aplinkai vertinimo procedūros negalės būti tęsiamos tol, kol galios savivaldybės tarybos priimtas neigiamas motyvuotas sprendimas.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos išdėstyti motyvai, kuriais Taryba vadovaudamasi galėtų priimti tokį sprendimą:

1. Planuojama birius krovinius, tarp kurių yra didelio disperiškumo medžiagų t.y. miltelių pavidalo (pvz. fosoritai, trąšos ir kt.) krauti ir sandėliuoti atviroje aikštelėje. Tai draudžiama atlikti Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro 2020.11.11 įsakymo Nr. D1-682 „planuojant naują veiklą minimalūs reikalavimai dulkėtumui mažinti laikant, kraunant, vežant palaidas kietąsias medžiagas“ p. 9.1.;

2. Planuojama veikla, kuri sąlygos dulkėtumo ir triukšmo padidėjimą Klaipėdos miesto senamiestyje šalia gyvenamųjų namų, viešbučių, mokslo, gydymo įstaigų;

3. Perkraunamų krovinių kiekis didinamas 935 000 t/metus t. y. tiek bus didinamas pervežamų per Klaipėdos miestą krovinių kiekis, kuris sąlygos didesnį triukšmą ir vibraciją gyvenamuosiuose rajonuose.

*Kreipimasis į Klaipėdos miesto tarybą

 


  2022-04-07

  Vienas komentaras apie “„Klasco” planuojama krova vėl darys neigiamą poveikį aplinkai ir gyvenimo kokybei”

  1. AvatarDarius (IP: 90.131.38.115)

   Nsitaikysime su riedančiais daugiatoniais birių krovinių sunkvežimių triukšmu Priestočio ir Dariaus ir Girėno gatvėse ! Gana tam riukšmui gyvenamujų namų teritorijose ! Naktimis žmonės turi teisę į ramybę! Ir aplamai egzistuoja Higienos normos kuriose yra triukšmo ribojimo parametrai gyvenamosiose erdvėse! Bus užsakomi garso matavimai !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt