Verslas

Teismas atmetė „Baleruskalij“ skundą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-07


Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį atmetė Baltarusijos įmonės „Belaruskalij“ skundą dėl Lietuvos Vyriausybės sprendimų, kuriais ji pripažino, kad „Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ sudaryta vežimo sutartis ir jos pakeitimai prieštarauja Lietuvos nacionalinio saugumo interesams ir jas pripažino negaliojančiomis.

„Teismas konstatavo, kad pareiškėja, kaip sandorio šalis, įvertinus jos atitiktį nacionalinio saugumo interesams, buvo pripažinta turinčia didinančių riziką ar keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui ryšių su užsienio valstybių institucijomis ar tų valstybių fiziniais ar juridiniais asmenimis. Iš esmės pareiškėja neginčijo nustatytų jos ryšių su Baltarusijos nedemokratiniu režimu. Šias išvadas pagrindė ir suinteresuotų institucijų pateikta informacija, taip pat kiti bylos rašytiniai duomenys. Pažymėta, kad vien šio pagrindo teisinio reguliavimo prasme pakaktų sandorį pripažinti neatitinkančiu nacionalinio saugumo interesų”, – rašoma teismo pranešime.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Baltarusiškų trąšų tranzitas sustojo vasario 1-ąją. Pernai geležinkeliais ir per Klaipėdos uostą pervežta beveik 11 mln. tonų baltarusiškų kalio trąšų. Jas Klaipėdos uoste krovė verslininko Birių krovinių terminalas, kovo pradžioje pranešęs, kad atleis beveik visus darbuotojus.


  2022-04-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt