P0

Transportas

ES užsiveria agresorių laivams bei vilkikams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-08


Europos Sąjunga (ES) penktadienį priėmė 5-ąjį sankcijų Rusijai ir Baltarusijai paketą. Jame atsižvelgta į Baltijos šalių ir Lenkijos transporto ministrų ir premjerų raginimus priimti sprendimus dėl laivų ir vilkikų europiniu lygmeniu.

Sankcijomis uždrausta bet kuriam su Rusijos vėliava plaukiojančiam laivui įplaukti į bet kurį ES uostą – draudimas įsigalios po 7 dienų nuo sankcijų paskelbimo. Draudimas galios ir laivams, kurie po vasario 24 d., kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą, pakeitė Rusijos vėliavą arba registraciją į bet kurios kitos valstybės vėliavą arba registrą. Draudimas apima ir pramoginius laivus bei jachtas.

Taip pat uždrausta Rusijos ir Baltarusijos vilkikams draudžiama vežti krovinius keliais ES teritorijoje (išvykti suteikiamas 7 dienų terminas). Šis draudimas įsigalios nedelsiant. Išimtis taikoma tik tranzitui per ES tarp Kaliningrado srities ir Rusijos.

„Ir dėl vilkikų, ir dėl laivų yra išimčių. Dėl to dar nebus taip, kad, pvz., mūsų keliuose neišvysime nei vieno vilkiko su rusiškais ar baltarusiškais numeriais, bet skaičius kris iki minimumo. Laukiame paskelbto teksto. Kartu visos institucijos ruošiasi sankcijų įgyvendinimui”, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” rašo susisiekimo ministras Marius Skuodis.


  2022-04-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt