P0

Kriminalai ir nelaimės

Prieniškio ginklų arsenalą surado uostamiesčio pareigūnai: byla perduota teismui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-08


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą kito asmens atžvilgiu dėl galimai neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis Klaipėdoje, kilo įtarimų, jog su šia nusikalstama veikla gali būti susijęs ir Prienų rajono gyventojas.

Praėjusių metų vasarį pareigūnams nuvykus į įtariamojo namus patikrinimui, šis teigė, jog be jam priklausančių oficialiai išduotų ginklų ir jiems skirtų šaudmenų jis turi vos vieną nelegaliai laikomą šovinį. Tačiau pareigūnams atidžiau apžiūrėjus vyro sodybą, įvairiose gyvenamojo namo vietose bei pagalbiniuose pastatuose buvo rasta nelegaliai laikomų daugiau nei 800 vnt. įvairaus kalibro šovinių, du pistoletai, du pistoletai-kulkosvaidžiai „Uzi“, taip pat įvairių ginklo dalių bei kastetas.

Kratos metu visi nelegaliai laikomi šoviniai ir ginklai buvo paimti, o vėliau buvo priimtas sprendimas paimti ir legaliai kaltinamojo laikomus ginklus ir šaudmenis.

Tyrimui vadovaujančios prokurorės Kristinos Prialgauskienės nutarimu kaltinamajam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš šalies bei dokumentų paėmimas.

Prokurorei surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais bei dideliu kiekiu šaudmenų kaltinamasis laisvės gali netekti iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.


  2022-04-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt