P0

Politika

Seime skinasi kelią naujųjų agresijos simbolių draudimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-08


Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas apsvarstė projektus, susijusius su karo agresijos simbolių propagavimo draudimu. Susirinkimų įstatymo pakeitimo projekte siūloma įtvirtinti draudimą demonstruoti juodai oranžinę Georgijaus (Šv. Jurgio) juostelę, kitus totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, tarp jų – raides „Z“, „V“ ar kitus šias raides išreiškiančius elementus, kuriais yra propaguojama karinė agresija, nusikaltimai žmoniškumui ir karo nusikaltimai.

Siūloma įtvirtinti draudimą demonstruoti juodai oranžinę Georgijaus juostelę. Martyno Vainoriaus nuotr.

Dėl to siūloma keisti Administracinių nusižengimų kodeksą ir nustatyti atsakomybę už tokių draudimų pažeidimus.

Pabrėžiama, jog siūloma neišskirti konkrečių simbolių, raidžių ar raides išreiškiančių elementų ir nenustatyti baigtinio draustinų simbolių sąrašo, nes esą gali atsirasti naujų, nei dabar Rusijos agresiją Ukrainoje išreiškiantys „Z“ ir „V“ simboliai, t.y. simbolių reikšmė gali kisti.

Už šiuos administracinius nusižengimus, padarytus pirmą kartą, nustatyta bauda nuo 300 iki 700 eurų fiziniams asmenims ir nuo 600 iki 1200 eurų bauda juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, o už pakartotinai padarytą veiką – fiziniams asmenims – nuo 500 iki 900 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų.

Šiems įstatymų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.


  2022-04-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt