Seime skinasi kelią naujųjų agresijos simbolių draudimas

Politika

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas apsvarstė projektus, susijusius su karo agresijos simbolių propagavimo draudimu. Susirinkimų įstatymo pakeitimo projekte siūloma įtvirtinti draudimą demonstruoti juodai oranžinę Georgijaus (Šv. Jurgio) juostelę, kitus totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, tarp jų – raides „Z“, „V“ ar kitus šias raides išreiškiančius elementus, kuriais yra propaguojama karinė agresija, nusikaltimai žmoniškumui ir karo nusikaltimai.

Siūloma įtvirtinti draudimą demonstruoti juodai oranžinę Georgijaus juostelę. Martyno Vainoriaus nuotr.

Dėl to siūloma keisti Administracinių nusižengimų kodeksą ir nustatyti atsakomybę už tokių draudimų pažeidimus.

Pabrėžiama, jog siūloma neišskirti konkrečių simbolių, raidžių ar raides išreiškiančių elementų ir nenustatyti baigtinio draustinų simbolių sąrašo, nes esą gali atsirasti naujų, nei dabar Rusijos agresiją Ukrainoje išreiškiantys „Z“ ir „V“ simboliai, t.y. simbolių reikšmė gali kisti.

Už šiuos administracinius nusižengimus, padarytus pirmą kartą, nustatyta bauda nuo 300 iki 700 eurų fiziniams asmenims ir nuo 600 iki 1200 eurų bauda juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, o už pakartotinai padarytą veiką – fiziniams asmenims – nuo 500 iki 900 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų.

Šiems įstatymų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Siūloma pratęsti draudimą retransliuoti rusiškus ir baltarusiškus TV kanalus

Vyriausybė pritaria siūlymui pratęsti draudimą retransliuoti Rusijos ir Baltarusijos kanalų programas. Šiuo metu numatyta, kad pastarasis ribojimas galioja iki 2024 ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

ELTA

Arvydas Pocius vadovaus Seimo komitetui

Seimas antradienį apsisprendė buvusį kariuomenės vadą, Klaipėdoje išrinktą konservatorių Arvydą Pocių skirti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku. Už ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

Politika

1 ir 2 centų monetos išliks?

Ketvirtadienį Seimas priėmė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais sumų apvalinimo įstatymą ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, kurie nuo 2025 m. gegužės 1 ...
2024-03-28
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This