P0

Verslas

Teismas atmetė prokurorų pretenzijas dėl „Klaipėdos naftos” akcijų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-08


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė, kad Šiaulių apygardos teismas penktadienį atmetė Klaipėdos apygardos prokuratūros  ieškinį ginant viešąjį interesą dėl bendrovės sprendimų ir akcijų suteikimo darbuotojams sutarčių pripažinimo negaliojančiais bei restitucijos taikymo.

Bendrovė, taip pat esami bei buvę darbuotojai, įgiję akcijas 2019 m. balandį, į bylą buvo įtraukti kaip atsakovai.

Bendrovės vertinimu, šis teismo sprendimas tik patvirtino jau anksčiau išsakytą poziciją, kad akcijų suteikimo darbuotojams programa atitiko esminius teisės aktų reikalavimus bei „aukščiausius skaidrumo ir tarptautinės praktikos principus”.

„Tokiais principais vadovaudamiesi rengėme ir bendrovės darbuotojų skatinimo KN akcijomis programą. Viliamės, kad priimtas teismo sprendimas įneš daugiau aiškumo į šios srities reglamentavimą ir prisidės prie to, kad pažangios darbuotojų motyvavimo priemonės būtų prieinamos ir valstybės valdomoms įmonėms“, – pranešime cituojamas KN Administravimo ir korporatyvinio valdymo direktorius Rytis Valūnas.

KN akcijų suteikimo taisyklės visuotiniame KN akcininkų susirinkime buvo priimtos 2018 m. lapkričio 8 d. Taisyklėmis nustatyta trejų metų Akcijų suteikimo darbuotojams programa 2019-2021 m., kurios tikslas – suburti ir išlaikyti ambicingų, kompetentingų, motyvuotų, lojalių darbuotojų komandą ir suteikti papildomą paskatą darbuotojams įsitraukti į bendrovės tikslų ir strategijos įgyvendinimą. Vadovaujantis šiomis taisyklėmis bei kitomis bendrovėje galiojančiomis procedūromis, KN 2019 m. „Nasdaq Baltic“ biržoje įsigijo akcijų, kuriomis darbuotojams buvo išmokėta iki 50 proc. premijos už 2018 m. pasiektus rezultatus. Suteikiant akcijas darbuotojams, valstybei buvo atskaityti ir sumokėti visi mokesčiai. Vėlesniais laikotarpiais KN darbuotojų akcijomis neskatino.

Sprendimas įsiteisės, jeigu nebus apskųstas apeliacine tvarka.


  2022-04-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt