P0

Regionas

Hakatono rezultatas – „Muziejus tavo ekrane“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-11


Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vykusio hakatono „HACK Kultūra“ metu buvo sukurti keturi kultūros inovacijų prototipai.  Hakatoną laimėjo komanda, pasiūliusi papildytos virtualios realybės prototipą, kuris muziejų lankytojams suteiktų galimybę atkurti įvykius ir išvysti istorijas, vykusias kadaise būtent tose vietose, kuriose šiuo metu esąs žmogus.

Renginyje susibūrė per dvi dešimtis technologijų ir kultūros entuziastų, besidominčių inovacijomis ir jų pritaikomumu kultūroje. Išgryninus idėjas komandos, padedant informacinių technologijų mokyklos „Lispa“ atstovams, diskutavo dėl jų įgyvendinimo bei pritaikomumo technologijų srityje ir pradėjo kurti prototipus.

Idėjas vertino komisija, kuriai pirmininkavo Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyriaus valdybos pirmininkė Indrė Razbadauskaitė-Venskė.

Pagrindiniu prizu – 1000 Eur ir idėjos mentorystės programa, kurią įsteigė Ateities visuomenės institutas, – apdovanota komanda, pristačiusi prototipą „Muziejus tavo ekrane“. Laimėtojai jau pradėjo ir pirmuosius prototipo įgyvendinimo etapus. Anot vienos iš idėjos autorių Robertos Kavaliauskaitės, baigusios žurnalistikos studijas ir tinklapių programavimo ir dizaino kursus, laukia pokyčiai ir begalės iššūkių.

„Mūsų laukia daug darbo, bet tikime savo idėja ir norime ją pamatyti realizuotą, o susitikimas su mentore dr. Erika Godlevska įkvėpė ir paskatino žvelgti į šį projektą dar plačiau. Turime tiek daug vilčių, tiek daug minčių, ir su Erika šalia – viskas atrodo labai realu“, – sako Roberta Kavaliauskaitė.


  2022-04-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt