P0

Regionas

Verslo kūrimui ir plėtrai – lengvatos ir finansinė parama

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-11


Augančio Klaipėdos rajono savivaldybė teigia vis daugiau dėmesio skirianti verslo plėtrai ir naujų investicijų pritraukimui: suteikiamos mokesčių lengvatos tiek naujai besikuriantiems ir jau vykdantiems veiklą verslams, tiek remiantiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas, sėkmingai įgyvendinama Smulkiojo verslo rėmimo programa. Taip pat teikiamos nemokamos konsultacijos verslo steigimo ir plėtros rajone klausimais.

Smulkiajam verslui remti –  50 tūkst. eurų

„Nuo programos įgyvendinimo pradžios parama jau suteikta daugiau kaip 130 Klaipėdos rajone veikiančių verslo subjektų, o per visą paramos teikimo laikotarpį išskirstyta daugiau nei 135 tūkst. eurų. Paraiškų skaičius gauti finansinę paramą auga kasmet. Tai lemia ir didėjantis besikuriančių rajone verslų skaičius. Dėl pandemijos teko atsisakyti Savivaldos ir verslo forumų organizavimo, suplanuotos tam  lėšos, atsižvelgiant į laikotarpio aktualijas,  buvo skirtos organizuoti  e. rinkodaros bei e. prekybos mokymams“, – pranešime pažymi rajono vicemerė Audronė Balnionienė.

Rajono taryba taip pat patvirtino atnaujintą investicijų ir verslo plėtros skatinimo Klaipėdos rajono savivaldybėje tvarkos aprašą, kuriuo remiantis gali būti taikomos žemės, valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos arba kitos skatinančios priemonės naujai Klaipėdos rajone besikuriantiems investuotojams ir jau veikiantiems ir naujas darbo vietas kuriantiems verslams.

Nuo 2019 metų Klaipėdos rajono teritorijoje naujai įregistruotos įmonės trejiems metams yra atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

Skaičius auga kasmet

Teigiama esą verslumą rajone skatinti stengiamasi ir kitais būdais. Iki birželio pabaigos visi, kurie prekiauja ar teikia paslaugas Klaipėdos rajono savivaldybės nustatytose viešosiose vietose, atleisti nuo mokesčio už prekybos leidimus.

„Paramos ir mokesčių lengvatos labai reikalingos po karantino nusilpusiems verslams. Išties matome, kad rajone veikiančių įmonių skaičius kasmet vis didėja, nes laiku suteikiama reikiama pagalba padeda verslams ir paskatina juos toliau augti“, – sako mero pavaduotoja.

Pagal veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičių – 1914, Klaipėdos rajono savivaldybė užima net trečią vietą tarp 54 mažųjų savivaldybių.

Visą naujausią informaciją apie lengvatas ir finansinę paramą galima rasti Klaipėdos rajono savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt, skiltyje „Verslui“ bei Facebook paskyroje „Verslas. Klaipėdos rajonas“.

Konsultacijas smulkiajam verslui teikia Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo specialistas mantas Virbauskas, el. p. mantas.virbauskas@klaipedos-r.lt.


  2022-04-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt