P0

Kultūra

Pristatys knygą „Macikai: atminties vieta Europos pakraštyje“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-12


Balandžio 14 d., ketvirtadienį, 17 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks knygos „Macikai: atminties vieta Europos pakraštyje“ pristatymas, kuriame dalyvaus visi keturi leidinio sudarytojai: dr. Hektoras Vitkus, prof. dr. Vygantas Vareikis, dr. Edvinas Ubis, dr. Justas Stončius.

Šioje Klaipėdos universiteto istorikų parengtoje mokslo studijoje, remiantis teorinėmis „tamsiojo paveldo“ apibrėžčių prieigomis ir tokio paveldo objektų pavyzdžiais Vakarų, Vidurio ir Rytų Europoje, yra tiriamos buvusių Macikų lagerių komplekso memorializacijos galimybės. Keliamas klausimas, kaip gali būti kuriama bendra atminties kultūra, turint omenyje faktą, kad buvusių Macikų lagerių kapinėse ir šios gyvenvietės apylinkėse palaidoti įvairių pilietybių bei tautybių žmonės: ir Antrojo pasaulinio karo belaisviai, ir GULAG‘o aukos?

Ši studija pretenduoja tapti teoriniu pagrindu, kuriant buvusių Macikų
lagerių memorialo istorinę dalį ir perteikiant atminimo svarbą visuomenei bei valstybės atminimo kultūrą formuojančioms institucijoms.

Šiandien Macikų gyvenvietė – ramus, jaukių miškelių apsuptas Šilutės priemiestis, neaišku, ar jo gyventojai norėtų, kad jų gyvenamoji vieta būtų siejama su dramatiškais praeities įvykiais.

Klaipėdiečiai kviečiami dalyvauti diskusijoje su leidinio sudarytojais, kurie atsakys į daugeliui kylančius istorinius klausimus.

Knygoje pateikta archyvinė medžiaga, daug fotografijų, žemėlapių. Išleido Klaipėdos universiteto leidykla.

Knyga pretenduoja tapti populiariausia 2021 Klaipėdos knyga. Balsuoti galima čia.

Kultūros straipsnių vidus


  2022-04-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt