P0

Svarbu, Verslas

Siūloma nedideles kavines prie jūros atleisti nuo vietinės rinkliavos

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-04-12


Artėjam šiltajam sezonui net ir pasibaigus pandemijai, Klaipėdos liberalai siekia palengvinti kai kurių smulkiųjų verslininkų dalią – norėtų, kad šią vasarą nuo vietinės rinkliavos būtų atleisti maitinimo paslaugas Girulių ir Melnragės paplūdimiuose teikiantys verslininkai.

Dalis miesto politikų tokiam siūlymui jau pritarė, tuo metu antradienį vykusio Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje jos nariai buvo nusiteikę prieš tokias lengvatas.

Gatvės remontuojamos senamiestyje, o lengvatų prašoma prekiaujantiems kitoje vietoje, teigė K. Petraitienė. Asociatyvi portalo archyvo nuotr.

Sprendimo projektą pristatęs liberalas Saulius Budinas priminė, jog su tokiu prašymu į savivaldybės administraciją kreipėsi Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, tačiau administracija atsisakė šį klausimą teikti svarstymui, tai esą šios iniciatyvos teko imtis jam, juoba kad dėl to vėliau į Finansų ir ekonomikos komiteto narius dar kreipėsi ir Senamiesčio verslininkų sąjunga. Pasak S. Budino, pastarojo komiteto nariai šiam projektui jau pritarė.

Minėtu projektu nuo vietinės rinkliavos siūloma atleisti ne didesnio kaip 500 m2 prekybos ploto stacionarias ir laikinas lauko kavines Melnragėje ir Giruliuose, tarp kurių išskiriama ir šalia konkrečios kavinės, įsikūrusios Melnragėje, Vėtros g. 8, esanti teritorija.

Projekte nurodoma, jog taip būtų skatinama kurti daugiau aptarnavimo vietų bei padidintų jų skaičių prie jau veikiančių stacionarių viešojo maitinimo vietų bei nestacionariose lauko kavinėse.

Posėdžio metu vicemeras Arvydas Cesiulis priminė, jog pandeminis laikotarpis jau baigėsi, tad klausė, kuo remiantis vis dar siekiama daliai verslininkų taikyti lengvatas.

S. Budino teigimu, smulkieji verslininkai nurodė, jog labai sumažėjo turistų iš užsienio skaičius, be to, pasunkėjo sąlygos verslui dėl senamiestyje pradėtų gatvių remonto.

Tuo metu savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė priminė, jog lengvatos verslininkams buvo tęsiamos iki pat 2021 metų pabaigos.

„Vietos turistų srautai, panašu, kad grįžo į prieškarantininį laikotarpį, vakar girdim, kad ir kruiziniai laivai pas mus pradėjo plaukti, tikėkimės, kad gal ir užsienio turistų srautai atsistatys”, – teigė ji.

Kartu K. Petraitienė stebėjosi, kodėl išskirtinai lengvatų prašoma tik viešojo maitinimo sektoriui, kai energetinių resursų kainos padidėjo visiems – esą tai gali sukelti kitų verslo atstovų nepasitenkinimą. Be to, jos teigimu, gatvės remontuojamos senamiestyje, o lengvatų prašoma prekiaujantiems kitoje vietoje.

K. Petraitienės duomenimis, jei lengvatoms būtų pritarta, miesto biudžetas netektų apie 46 tūkst. eurų. Tuo metu mėnesio įmoka nurodyto ploto maitinimo įstaigai atsieina 29 eurus.

„Vadinasi, vienos dienos išlaidos verslo subjektui siekia 94 centus. Ar tikrai tai nepakeliama našta?” – retoriškai klausė ji.

Komiteto nariai, nepritarę S. Budino siūlymui, galutinį sprendimą priimti paliko miesto Tarybai.


  2022-04-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt