Verslas

Atleistieji Birių krovinių terminalo darbuotojai darbintis kitur neskuba (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-13


Užimtumo tarnyba praneša, kad naujo darbo jau ieško pirmieji 34 buvę Birių krovinių terminalo (BKT) darbuotojai. Specialistai šiuo metu aiškinasi atleistų darbuotojų poreikius, ieškoma laisvų darbo vietų kitose įmonėse. O keturi iš registruotų asmenų jau įsidarbino kitoje Klaipėdos įmonėje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Birių krovinių terminalas apie numatomą 136 darbuotojų atleidimą Užimtumo tarnybai pranešė kovo pradžioje. Bendrovės veikla sustabdyta valstybei uždraudus pagrindinio kliento – „Belaruskalij“ – krovinių pervežimą.

„Klaipėdoje balandžio 12 d. surengtoje darbuotojų atrankoje dalyvavo keliolika šios įmonės buvusių darbuotojų, dirbusių krovikais, operatoriais, variklinių transporto priemonių mechanikais ir taisytojais ir kt. Panašią veiklą vykdanti uosto įmonė galėtų pasiūlyti darbą iki 20 darbuotojų. Ieškomi darbuotojai uosto krovos darbams galintys dirbti su krovos technika: įvairių tipų krautuvais, uosto vilkikais, konteinerių krautuvais, portaliniais kranais, hidrauliniais manipuliatoriais ir kt. Kovo pabaigoje ir balandžio pradžioje atleisti darbuotojai, gavę konkurencingą darbo užmokestį, kol kas analizuoja situaciją darbo rinkoje ir renkasi geriausius darbo pasiūlymus”, – rašoma tarnybos pranešime.

„Dabar turime apie 30 laisvų darbo vietų į kurias galėtų kandidatuoti atleistieji terminalo darbuotojai, tačiau jiems renkantis darbo vietą itin svarbus siūlomas darbo užmokestis. Įvertinus, kad atleisti darbuotojai galėtų dirbti ir kitose pozicijose, laisvų darbo vietų galima pasiūlyti ir daugiau. <…> Kol kas galimybės keisti profesiją nėra svarstomos, nes jų profesijos uostamiestyje yra paklausios. Tikimės, kad atsiras ne viena įmonė, kuri įdarbins“, – cituojama tarnybos Klaipėdos klientų departamento direktorė Jurgita Petraitienė.

„Sodros” pateikiamais duomenimis, sausį vidutinė alga šioje 146 darbuotojus turėjusioje įmonėje, kuri buvo tapusi didžiausią pagal krovą uosto kompanija, siekė 4205 eurus. Vasarį ji jau siekė 2.441,29 €.

Šiuo metu BKT dar dirba 81 darbuotojas, įspėtas apie atleidimą. Jų atleidimo terminas numatytas iki gegužės 31 d.

Anot tarnybos, gavus pranešimą apie grupės darbuotojų atleidimą, buvo suplanuoti aštuoni jos ir atleidžiamų darbuotojų susitikimai, tačiau į konsultacijas atleidžiami darbuotojai neatvyko.

Pagal pateiktą BKT pranešimą, iš viso darbo neteks 60 krovikų, 27 kranų, kėlimo įrenginių ir panašių mašinų operatorių, 16 variklinių transporto priemonių mechanikų ir taisytojų, taip pat darbo neteks transporto tarnautojai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, elektromechanikai ir elektromonteriai, buhalteriai, verslo paslaugų srities ir administracijos vadovai; biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai, sekretoriai ir kt.

Šiuo metu Klaipėdos mieste registruota apie 1200 laisvų darbo vietų. Daugiausiai darbo pasiūlymų – pagalbiniams darbininkams, apdailininkams, valytojams, vamzdynų ir šildymo sistemų įrenginių montuotojams, padavėjams, virėjams, pardavėjams, staliams, plataus profilio statybininkams, elektrikams. Balandžio 1 d. nedarbas Klaipėdos mieste siekė 9,4 proc.


  2022-04-13

  3 komentarai “Atleistieji Birių krovinių terminalo darbuotojai darbintis kitur neskuba”

  1. AvatarV ir Gis (IP: 88.118.15.255)

   O tai ne arkangelas gabrielius turėtų pasirūpinti atleistais darbuotojais?Ai ne,jis gi užsienio reikalus tvarko, saviems per didelis.

  2. Avatarklausimas (IP: 81.7.91.14)

   Kai neliks krovos kitose uosto įmonėse, Užimtumo tarnyba toliau užsiims darbo imitacija ir komunikacija? Gal kitą uostą įsteigs? O gal pradės krovinių ieškot?

   • AvatarEsu (IP: 84.15.190.148)

    Darbo yra netik uoste už didelius pinigus . Dirbt galima ir netgi reikia kitose įmonėse .
    Priprato ten šokt kai viskas ant stalo padėta …toj bkt

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt