P0

Kriminalai ir nelaimės

Komentaras apie homoseksualus virto 90 parų areštu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-13


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai pripažino 25-erių metų uostamiesčio gyventoją kaltu dėl neapykantos kurstymo prieš homoseksualius asmenis. Jam paskirta arešto bausmė.

„Bylos duomenimis, nuteistasis klaipėdietis praėjusių metų rugsėjo mėnesį socialiniame tinkle „Facebook“ po vieno asmens paskyroje viešai patalpinta nuotrauka parašė komentarą, kuriuo niekino žmonių grupę ir jai priklausantį asmenį dėl jų seksualinės orientacijos. Teismas konstatavo, kad savo komentaru nuteistasis skatino susidoroti su kitos seksualinės orientacijos žmonėmis”, – rašoma prokuratūros pranešime.

Nors kaltinamasis savo kaltę dėl neapykantos prieš homoseksualius asmenis kurstymo neigė, aiškindamas, kad savo komentaru jis tik pajuokavo ir ketinimų ką nors paniekinti bei įžeisti neturėjo, tačiau teismas šią kaltinamojo versiją paneigė byloje surinktų įrodymų visuma.

Teismas, atsižvelgęs į kaltinamojo asmenybę ir kitas aplinkybes, konstatavo, kad klaipėdietis padarė nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio („Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę“) 2 dalyje, ir skyrė jam 90 parų arešto bausmę.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.


  2022-04-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt