P0

Kultūra

Ukrainos menininkams palaikyti – projektas „Dar viena diena“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-14


Lietuvos dailininkų sąjunga, Kultūros fabrikas, Menų zona, „Art Compensa” meno mugė ir „Kaunas 2022″ kviečia visus neabejingus Ukrainos įvykiams menininkus pasidalinti savo kūryba bei prisijungti prie socialinio medijų projekto „Dar viena diena“.

Projekto organizatoriai siekia išsaugoti ir pristatyti Ukrainos menininkų kūrybą, tarptautiniu mastu suburti menininkus ir per meną skleisti žinią apie Ukrainoje vykstančius įvykius, gautomis lėšomis paremti nuo karo kenčiančios šalies kūrėjus. Organizatoriai kviečia išreikšti palaikymą Ukrainai siunčiant meno kūrinių miniatiūras elektroninėje versijoje.

„Norime ne tik sužinoti ką kuria Ukrainos autoriai, bet ir pamatyti dabartines šalies aktualijas jų akimis. Vykstant karui, negalime aplankyti Ukrainos parodų salių ir galerijų, menininkams sudėtinga atvykti į Lietuvą. Tačiau interneto erdvė leis mums susisiekti su Ukrainoje gyvenančiais menininkais, sužinoti Ukrainos aktualijas, ir dalintis jomis su mūsų sekėjais socialiniame tinkle „Facebook“. Nuoširdžiai tikime, kad tarpusavio bendradarbiavimas įmanomas net sudėtingiausiomis aplinkybėmis“, – pranešime cituojamas projekto idėjos autorius menotyrininkas Ignas Kazakevičius.

Šiuo metu Ukrainos menininkai internetu siunčia meno kūrinius: piešinius, fotografijas ir grafinio dizaino kūrinius, kitus artefaktus. Projektą tęsia Lietuvos ir kitų šalių menininkai, besidalinantys Ukrainą palaikančia kūryba, siųsdami kūrybinius ekspromtus. Projekto paskyros sekėjai gali įsigyti kūrinius ir taip paremti Ukrainos menininkus.

„Dar viena diena“ prasidės Klaipėdoje. Projektas visuomenei bus pristatytas antradienį, balandžio 19-ąją, 17 val., Kultūros fabrike (Bangų 5A),

Projekto kulminacija vyks meno mugėje „ArtCompensa`22“ birželio 10–12 dienomis Vilniuje. Šiam projektui sukurti ukrainiečių ir kitų šalių autorių darbai mugės metu bus eksponuojami ir parduodami atskirame stende.

Ukrainiečių kūrybininkai ir menininkai taip pat yra kviečiami į jiems skirtas bendradarbystės ir kūrybos erdves Kultūros fabrike. Jie galės dirbti ir kurti bendrose co-working erdvėse arba individualiose studijose ir dirbtuvėse.


  2022-04-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt