P0

Kultūra

Velykų koncertą skiria „Vilties pergalei“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-14


Antrąją Velykų dieną Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras (KVMT) publikai dovanos koncertą „Vilties pergalė“ – balandžio 18-osios vidurdienį po šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios skliautais skambės bažnytinės giesmės ir ištraukos iš žinomų barokinių bei romantinių operų, atliekamos teatro solistų. Šia programa KVMT tęsia koncertų, skirtų Ukrainai palaikyti, ciklą.

Ukrainai palaikyti skirtame koncerte skambės KVMT solistų Juditos Butkytės-Komovienės, Viktorijos Stanelės, Vitalijos Trinkės, Dinos Mataitienės (sopranai), Mindaugo Rojaus, Farshado Abbasabadi (baritonai) balsai. Jiems akompanuos koncertmeisterė Inga Maknavičienė. Koncertą ves aktorė Nijolė Sabulytė.

Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ narė Dina Mataitienė sako, kad Ukrainos žmonėms palaikymo koncertai – labai svarbūs.

„Šie renginiai išsklaido vienatvės debesis: iš Ukrainos atvykusieji žmonės į juos mielai ateina, kad susitiktų su savo tautiečiais. Tada nesijauti vienas, nieko nežinantis ir nesuprantantis svetimoje šalyje. Ukrainiečiai nori išgirsti savo kalbą, artimiau pajausti čia gyvenančių palaikymą. Esame labai dėkingi Muzikiniam teatrui, kuris rengia jau ne pirmą Ukrainos palaikymo koncertą. Pirmo koncerto metu buvo surinkta didžiausia kada nors Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centrą „Rodyna“ pasiekusi piniginė parama už kurią buvo nupirkta ir išsiųsta Ukrainoje likusiems žmonėms daug reikalingų medikamentų, higienos prekių, generatorių, ilgai negendančio maisto. Ši parama labai reikalinga. Nuoširdžiai dėkojame visiems užjaučiantiems ir prisidedantiems. Vis dar renkame aukas. Vis dar siunčiame. Aš darau ką tik galiu; esu ukrainietė. Tai mano kraujyje. Nors devyni metai gyvenu Lietuvoje, pagal galimybes kuo daugiau koncertuoju bei populiarinu savo krašto dainas, muziką. Aš turiu didelį norą tai daryti! Negalime pamiršti ir vis dar vykstančio karo, nes pradiniam šokui nuslūgus, žmonės tarsi su juo susitaiko. Pergalė neateina taip greitai kaip norėtųsi, o mes negalime tapti abejingi prieš Ukrainą vykdomam genocidui. Norisi nuolat žmonėms priminti apie tai kas vyksta bei kovoti prieš agresiją meno kalba“, – sako D. Mataitienė.

„Kalbame apie įvairias pergales ir būtų kažkas nenormalaus, jeigu jų nebūtų. Paatviraukim, kiekvienam iš mūsų šiandien malonu klausytis apie dalines ukrainiečių kariuomenės pergales rusų okupuotose teritorijose. Žinoma, negaliu nutylėti, netarti žodžio, dėl mūsų organizuojamo paramos renginio „Vilties bėgimas“, kuris šiais metais vyks gegužės 22 dieną, kuomet laimi visi dalyvavusieji ir pralaimi – neatvykusieji. Ką reiškia vilties pergalė? Tai – mūsų žmoniškumo pergalė! Žmoniškumas įmanomas tik išlaisvinus kūrybingumo galias žmogaus gyvenime, kurias įkalino įvairios baimės. Kadangi Klaipėdos miesto muzikinio teatro paramos Ukrainai koncertas „Vilties pergalė“ vyks Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje per Velykas norėčiau jam suteikti kitokią prasmę… Palaiminimas, nes tai yra dovana Dievui, kurią atlikėjas „iškelia“ iš savo širdies. Ši dovana yra dieviškoji galia, kuri nuritina nuo mūsų širdžių ir protų akmenis, kad atgytų bendražmogiškas solidarumo ir kūrybingumo procesas, atjauta, gailestingumas, meilė. O tai ir yra Velykos! Tikiu, šio nuostabaus paramos Ukrainai koncerto klausytojai turės ką „iškelti“ iš savo širdžių ir pasidalinti, idant ukrainiečių gyvenimas prisipildytų dovanomis iš Lietuvos“, – sako brolis Benediktas.


  2022-04-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt