P0

Regionas

Ardantiems automobilius – baudos (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-15


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos pareigūnai balandžio mėnesį vykdydami pirmąjį akcijos „Garažiukas – Kaminukas 2022“ etapą, įpusėjus akcijai jau atliko 10 reidų, patikrino 17 ūkio objektų, 35 fizinius asmenis ir nustatė 7 pažeidimus.

Aplinkosaugininkai kartu su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais tikrino įmones ir asmenis, remontuojančius bei ardančius automobilius Kretingos, Šilutės, Skuodo, Šilalės, Klaipėdos rajonuose bei Palangos ir Pagėgių sav. teritorijose.

Klaipėdos valdybos pareigūnai įpusėjus akcijai patikrino 17 ūkio subjektų ir 35 fizinius asmenis.

Daugiau aplinkosauginių pažeidimų nustatyta fiziniams asmenis, veiklas vykdantiems pagal individualios veiklos vykdymo pažymas. Taip pat pradėti keli neplaniniai ūkio subjektų patikrinimai, kurių metu bus įvertinama įmonių atliekų apskaitos duomenys GPAIS.

Per reidus Palangoje ir Klaipėdoje nustatyti 2 nelegalūs eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardytojai, kuriems bus skiriamos baudos už šios veiklos vykdymą be leidimo.

„Reidų metu kreipiame dėmesį į tai, ar veikla vykdoma teisėtai, ar susidariusios atliekos tvarkomos tinkamai, ar nėra deginamos susidarančios atliekos. Primename, kad akcija vyks visą balandžio mėnesį ir vėliau bus tęsiama lapkritį“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos valdybos viršininkė Ramunė Lukaševičienė.

Pasak aplinkosaugininkės, tai pat svarbu priminti, kad tais atvejais, kai ENTP veikla užsiimantys asmenys dirba ne uždarose patalpose, būtina užtikrinti, kad teršalai nesigertų į žemės paviršių. Jei dirbama patalpose, kuriose ardomi automobiliai, būtinos nutekėjusių skysčių surinkimo ir tvarkymo sistemos.

„Be to, asmenys privalo sudaryti rašytines sutartis su atliekų tvarkytojais, kuriems perduodamos susidariusios pavojingosios ir nepavojingosios atliekos, taip pat turi turėti atitinkamą kiekį priemonių išsiliejusiems teršalams surinkti. ENTP veiklą vykdantys asmenys privalo turėti TIPK ar Taršos leidimą, kuriame nurodytos transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo sąlygos“, – pažymėjo Klaipėdos valdybos viršininkė.


  2022-04-15

  2 komentarai “Ardantiems automobilius – baudos”

  1. AvatarGediminas (IP: 90.131.35.52)

   Tegul aplink klaipeda statybas apvaziuoja, vienos siukles skraido.

   • Avatarbigcatwar (IP: 78.60.149.75)

    chi xhutve loviazmogiu gana neblog
    ai suvokia is ko galima gauti pinigu,siulau parikrinti juos ir visa gimine

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt