P0

Fotoreportažai, Regionas

Kretingoje prisiekė jaunieji Dragūnų bataliono kariai (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-15


Penktadienį Kretingos rotušės aikštėje vadų, draugų bei artimųjų akivaizdoje Lietuvai prisiekė apie 500 Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Margaritos Melinytės nuotr.

„Tarnaukit garbingai, tarnaukit atsakingai ir visada įvykdykite savo pareigą iki galo. Sveikinu jus prisiekus Lietuvai ir linkiu jums sėkmės,” – sveikindamas karius linkėjo bataliono vadas plk. ltn. Tomas Auželis.

Prie priesaikos ceremoniją Dragūnų bataliono kariai iškilmingai žygiavo Kretingos miesto gatvėmis nuo Žiemos sodo iki Rotušės aikštės. Ten surengtame iškilmingame renginyje dalyvavo kariuomenės padalinių vadai, vyriausieji puskarininkiai, statutinių organizacijų vadovai, artimieji ir draugai.

Garbė perskaityti priesaikos Tėvynei žodžius ir visų prisiekiančiųjų jaunųjų karių vardu pabučiuoti Dragūnų bataliono kovinę vėliavą buvo suteikta j. eil. Erikui Žvinkliui. 20-metis šilutiškis, pašauktas į tarnybą Lietuvos kariuomenėje, ilgai nedvejojo ir atvyko atlikti pareigos Tėvynei, o tarnyboje jau pasirodė, kaip uolus ir sumanus karys.

Po priesaikos ceremonijos dragūnai toliau mokysis karybos pagrindų, tęsdami karinį rengimą sudėtingesniame – kolektyvinio – rengimo etape.


  2022-04-15

  4 komentarai “Kretingoje prisiekė jaunieji Dragūnų bataliono kariai”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 78.62.146.239)

   Kam tos nuotraukos liūdinčių mamų ant sūnaus kaklo. Kam tas pasirodymas? Mamos yra pačios stipriausios šalia savo sūnaus pasiruošusio ginti Tėvynę! Tai nesirodykit kaip savęs nesuvaldančios nevykėlės. Išsiverkit vienos. Svarbiausiai pagalvokit kaip šalia tokios mamos turi jaustis sūnus.

   • Avatarklaipėdietei (IP: 88.118.35.161)

    Turbūt kasdien išgirstate, kad esate nelaiminga. Matote, ką norite pamatyti.

   • Avatarnuomonė (IP: 78.62.146.239)

    kitiems tiesiog patinka viešai rodyti savo jausmus

  2. AvatarDaiva Ruibienė (IP: 84.15.183.170)

   As Didžiuojuosi savo sūnumi Eriku Žvinkliu
   Jo ryžtas tikrai šaunus
   Aciū Jums kad
   Jam suteikėte Garbe skaityti ir Priesaika duoti už Dragūnu Bataljona

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt