Kretingoje prisiekė jaunieji Dragūnų bataliono kariai (4)

Fotoreportažai, Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-04-15

Penktadienį Kretingos rotušės aikštėje vadų, draugų bei artimųjų akivaizdoje Lietuvai prisiekė apie 500 Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Margaritos Melinytės nuotr.

„Tarnaukit garbingai, tarnaukit atsakingai ir visada įvykdykite savo pareigą iki galo. Sveikinu jus prisiekus Lietuvai ir linkiu jums sėkmės,” – sveikindamas karius linkėjo bataliono vadas plk. ltn. Tomas Auželis.

Prie priesaikos ceremoniją Dragūnų bataliono kariai iškilmingai žygiavo Kretingos miesto gatvėmis nuo Žiemos sodo iki Rotušės aikštės. Ten surengtame iškilmingame renginyje dalyvavo kariuomenės padalinių vadai, vyriausieji puskarininkiai, statutinių organizacijų vadovai, artimieji ir draugai.

Garbė perskaityti priesaikos Tėvynei žodžius ir visų prisiekiančiųjų jaunųjų karių vardu pabučiuoti Dragūnų bataliono kovinę vėliavą buvo suteikta j. eil. Erikui Žvinkliui. 20-metis šilutiškis, pašauktas į tarnybą Lietuvos kariuomenėje, ilgai nedvejojo ir atvyko atlikti pareigos Tėvynei, o tarnyboje jau pasirodė, kaip uolus ir sumanus karys.

Po priesaikos ceremonijos dragūnai toliau mokysis karybos pagrindų, tęsdami karinį rengimą sudėtingesniame – kolektyvinio – rengimo etape.

Žymos: | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Kretingoje prisiekė jaunieji Dragūnų bataliono kariai”: 4

 1. Klaipėdietė parašė:

  Kam tos nuotraukos liūdinčių mamų ant sūnaus kaklo. Kam tas pasirodymas? Mamos yra pačios stipriausios šalia savo sūnaus pasiruošusio ginti Tėvynę! Tai nesirodykit kaip savęs nesuvaldančios nevykėlės. Išsiverkit vienos. Svarbiausiai pagalvokit kaip šalia tokios mamos turi jaustis sūnus.

 2. Daiva Ruibienė parašė:

  As Didžiuojuosi savo sūnumi Eriku Žvinkliu
  Jo ryžtas tikrai šaunus
  Aciū Jums kad
  Jam suteikėte Garbe skaityti ir Priesaika duoti už Dragūnu Bataljona

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasara

Pirmąjį liepos 10-tadienį daugiausia lietaus kliuvo Palangai

Pirmasis liepos dešimtadienis pažymėtas nemažais kritulių kiekio skirtumais. Pietvakariniuose, centriniuose ir dalyje šiaurinių rajonų palijo labai mažai. Tuo tarpu Vakarų ...
2024-07-10
Skaityti daugiau

Regionas

Pristato Kretingą garsinantį vaizdo pasakojimą

Kretingiškis istorikas Romualdas Beniušis, kurio straipsniai ne kartą buvo publikuoti ir „Atviroje Klaipėdoje”, kviečia iš naujo pažinti jo mylimą miestą. ...
2024-07-08
Skaityti daugiau

Vasara

Kodėl buitiniai termometrai neretai rodo aukštesnę oro temperatūrą?

Remiantis 17–18 val. preliminariais meteorologijos stočių duomenimis, ketvirtadienį karščiausia buvo Pakruojyje, kur oras įkaito iki 32,8 °C. Iki naujo birželio ...
2024-06-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This