P0

Švietimas

Studentai iš Ukrainos tęs jūrines studijas Jūreivystės mokykloje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-15


Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) ir Ukrainos jūrų akademijos glaudžiai bendradarbiauja nuo 2019 m. – rengia dėstytojų mokslines stažuotes ir konferencijas, seminarus bei projektus, todėl prasidėjus karui Ukrainoje Chersono valstybinės jūrų akademijos vadovybė kreipėsi į LAJM prašydama padėti jų baigiamojo kurso studentams, tuo metu atlikusiems praktiką jūrų laivuose, užbaigti studijas Lietuvoje.

Jūrines studijas itin griežtai reglamentuoja Tarptautinės jūrų organizacijos konvencijos, todėl LAJM ir Chersono valstybinės jūrų akademijos jūrinių studijų programų Jūrų laivavedyba, Laivų energetinių įrenginių ekspoatavimas ir Laivų elektros įrenginių eksploatavimas turinys yra suderintas. Tai supaprastino studijų įskaitymą ir leido tiksliai nustatyti studijų skirtumus bei suplanuoti studijų trukmę.

LAJM nuotoliniu būdu nuolat bendravo su minėtos akademijos administracija sprendžiant teisinius ir administracinius klausimus. Taip pat konsultuojamasi su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Studijų kokybės vertinimo centru, Susisiekimo ministerija ir Lietuvos transporto
saugos administracija. Studijų tęstinumu rūpinosi ir kompanija „Marlow Navigation“, nes didelė dalis ukrainiečių studentų atliko praktiką šios kompanijos laivuose.

Studijas LAJM tęs 105 ketvirto kurso studentai: 61 būsimasis laivavedys, 35 – laivų mechanikai, 9 – elektromechanikai.

Studentai ukrainiečiai jau atvyksta į Lietuvą ir įsikuria LAJM bendrabutyje. Kitą savaitę jie pradės studijas LAJM klausydami lietuvių kalbos ir kultūros, taikomųjų tyrimų metodologijos bei psichologijos studijų dalykų.

Rudenį LAJM sulauks ir kitų, žemesniųjų kursų studentų ir visų Ukrainos jūrų akademijų.


  2022-04-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt