P0

Kultūra

Kultūros diena Klaipėdoje paminėta su „Mūzomis“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-16


Penktadienio vakarą į Klaipėdos dramos teatro spektaklį „Pašaliniams draudžiama“ susirinkę žiūrovai tapo tradicinio apdovanojimo, skiriamo šio teatro kūrėjams, teikimo ceremonijos liudininkais.

Už gyvenimo nuopelnus teatrui „Mūza“ įteikta teatro, televizijos ir kino aktorei Reginai Arbačiauskaitei, kita, už kryptingą ir sėkmingą teatro auginimą, – jo vadovui Tomui Juočiui.

Atsiimdama apdovanojimą aktorė neslėpė emocijų: „Tai labai netikėta, esu užklupta ir netekusi amo. „Mūza“ labai graži, esu laiminga – gaunu ją už gyvenimo nuopelnus, bet čia taško nededu – dar noriu daug kartų susitikti su žiūrovais, kartu su kolektyvu dalintis su jais emocijomis ir mintimis“.

Nuo 1996 m. į uostamiestį atvykusi aktorė Klaipėdos dramos teatre sukūrė daugybę vaidmenų, naujausias jų – Močiutė spektaklyje vaikams „Sniego karalienė“ (rež P. Tamolė, pagal H. Ch. Anderseno pasaką).

T. Juočys neslėpė, kad būti pakviestam į sceną jam labai neįprasta ir netikėta.

„Teatro vadybininko darbas toks, kad platesnei publikai esu nematomas ir nepažįstamas. Būti įvertinam labai smagu, tai patvirtinimas, kad viskas vyksta gerai. „Mūzą“ man – įvertinimas pačiam teatrui, žinutė, kad žmonėms patinka, tai, ką darome“, – sakė jis.

Klausiamas, ar jam pačiam, kasdien skubančiam teatro reikalų rutinoje, pavyksta pastebėti teatro augimą, T. Juočys sakė, kad žvilgsnis atgal leidžia pamatyti, kokia didelė distancija jau nueita.

„Man toks įspūdis, kad mes sprinto greičiu bėgame maratoną. Matau, su kokia aistra ir kaip kokybiškai dirba teatro žmonės, kokie geri mūsų žiūrovai, pavyzdžiui, tai, ką rodome scenoje šiandien, dar prieš kelerius metus galėjo būti nesuprasta, bet mūsų žiūrovai ne tik eina į mūsų spektaklius, jie ateidami pas mus tikisi klausimus keliančio, ne visada patogaus teatro, tokio, kuris nėra paprasta laisvalaikio pramoga. To visada ir siekėme. Esame atpažįstami, nes atliepiame tai, kas vyksta šiandien, nekuriame apgaulės ir kalbame tiesą“, – apibendrino „Mūzos“ laureatas.

2016 metais apdovanojimą „Mūza“ įsteigė teatro mecenatė – Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“. Šių metų laureatams apdovanojimus scenoje įteikęs „Begos“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis padėkojo visam teatro kolektyvui, anot jo, sugebėjusiam sukurti Klaipėdos kultūros ir meno šventovę.

Prieš „Mūzų“ įteikimo ceremoniją savo simpatiją specialiu apdovanojimu aktorei Justinai Vanžodytei išreiškė ir teatro draugai bei palaikytojai Valentinas ir Irena Greičiūnai.

Pasirinkusieji Pasaulinę kultūros dieną sutikti teatre prieš spektaklį galėjo apžiūrėti pirmojo aukšto fojė languose išeksponuotas archyvines fotografijas iš jau neberodomų Klaipėdos dramos teatro spektaklių. Didelio formato vaizdų ekspozicija teatro languose įsikūrė trumpam – vienai dienai.


  2022-04-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt