P0

Politika

Uždraudė karinę agresiją propaguojančius ženklus ir simbolius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-19


Antradienį Seimas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso ir Susirinkimų įstatymo pakeitimams, kuriais uždraudė karinę agresiją propaguojančius ženklus ir simbolius.

Uždrausta totalitarinių ar autoritarinių režimų simboliu laikoma vadinamoji Georgijaus juostelė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Uždraustas totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, propagavimas, platinimas ar demonstravimas.

Pradiniame pataisų projekte buvo siūloma kodekse įrašyti konkrečius autoritarinių režimų simbolius, naudojamus propaguoti jų įvykdytą ar vykdomą karinę agresiją (dvispalvę juodai oranžinę Georgijaus (šv. Jurgio) juostą, raides „Z“ ir (arba) „V“ ar kitus šias raides išreiškiančius elementus ir kitus simbolius.

Projektų svarstymų metu nuspręsta teisės aktuose įtvirtinti apibendrintas formuluotes. Nebelikus konkrečių nuostatų dėl simbolių ir raidžių, policija turės galimybę skirti baudą už įvairių agresiją remiančių simbolių demonstravimą.

Už tokius nusižengimus asmenys bus baudžiami bauda nuo 300 iki 700 eurų, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – bauda nuo 600 šimtų iki 1200 eurų. Už pakartotiną nusižengimą asmenims – nuo 500 iki 900, kitiems – nuo 800 iki 1500 eurų.

Susirinkimų įstatyme nustatyta, kad susirinkimo ar pavienio asmens akcijos metu draudžiama demonstruoti totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, taip pat atlikti nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himną.

Totalitarinių ar autoritarinių režimų simboliu, kurį šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, visais atvejais laikoma dvispalvė (juodos ir oranžinės spalvų) Georgijaus (šv. Jurgio) juosta.


  2022-04-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt