P0

Aplinkosauga

Prokuratūra: „Grigeo Klaipėda“ oro taršą turi vertinti aplinkosaugininkai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-20


Prokuratūra skelbia, jog atlikus ikiteisminį tyrimą dėl galimos oro taršos, nustatytas nežymus teršalų rodiklių viršijimas, už kurį atsakinga AB „Grigeo Klaipėda“, tačiau tokie taršos kiekiai baudžiamosios atsakomybės bendrovei neužtraukė. Todėl tyrimui vadovavusi Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Kalbama apie dar 2020 metų rugpjūtį pradėtą tyrimą, kai į prokuratūrą kreipėsi kelios uostamiestyje veikiančios asociacijos. Pareiškėjai prašė įvertinti bendrovės „Grigeo Klaipėda“ į orą leidžiamų teršalų poveikį žmogui ir gamtai bei aplinkos apsaugos pareigūnų, kontroliavusių įmonės taršos leidimų išdavimą, veiksmus.

Tyrimas buvo pradėtas dėl tarnybos pareigų neatlikimo bei dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo.

„Siekiant nustatyti, kokie yra naudojamų medžiagų padariniai aplinkai ikiteisminio tyrimo metu pagal prokuratūros užduotį buvo atliekama bendrovės oro taršos šaltinių išmetamų teršalų kontrolė. Taip pat buvo vertinti Aplinkos apsaugos departamento pateikti duomenys apie Aplinkos apsaugos agentūros atliktus įmonėje oro taršos patikrinimus. Gauta duomenų, kad Klaipėdoje veikianti bendrovė ne kartą pažeidė teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos taisykles, t. y. išleido į orą didesnes koncentracijas teršalų, taip pat išleido teršalus, nenurodytus Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidime, tačiau išleistų teršalų koncentracija nedidelė ir tik nežymiai viršija normas. Tokio masto pažeidimai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, užtraukia administracinę, o ne baudžiamąją atsakomybę. Įvertinus gautų duomenų visumą, nėra pagrindo manyti, jog šie pažeidimai kelia pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai arba dėl to galėjo būti padaryta didelės žalos orui ar atsirasti kitų sunkių padarinių aplinkai”, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Jame tai pat sakoma, jog tyrimo metu tirti aplinkosaugininkų, kontroliavusių įmonę, taip pat išdavusių TIPK leidimą, veiksmai įvertinti kaip atitinkantys tuo metu buvusį teisinį reglamentavimą.

Tyrimo metu surinkti duomenys perduoti Aplinkos apsaugos departamentui, kur bus sprendžiama dėl administracinės atsakomybės taikymo bendrovei.


  2022-04-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt