Įteisino tiesioginius merų rinkimus, į Seimą – nuo 21 metų (3)

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-04-21

Seimas ketvirtadienį galutiniame balsavime priėmė Konstitucijos pataisas, kuriomis siekiama sudaryti konstitucinį pagrindą tiesioginiams savivaldybių merų rinkimams.

Už pagrindinio šalies dokumento pakeitimus vieningai balsavo 135 Seimo nariai.

Konstitucijoje naujomis pataisomis nutarta nustatyti, kad savivaldos teisė įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Projektas buvo parengtas įvertinus 2021 m. balandžio 19 d. Konstitucinio Teismo nutarimą, kuriuo jis pripažino, kad Vietos savivaldos ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų svarbiausiosios nuostatos, susijusios su savivaldybių merų rinkimais ir įgaliojimais, prieštarauja Konstitucijos 119 straipsniui, įtvirtinančiam konstitucinius vietos savivaldos pagrindus. Šis Konstitucinio Teismo nutarimas oficialiai bus paskelbtas ir įsigalios 2023 m. gegužės 3 d.

Pagal Seimo statutą, Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių, t. y. 94 parlamentarai.

Be to, ketvirtadienį Seimas pajaunino piliečių, norinčių tapti Seimo nariais, amžių – dabar tai galima bus padaryti jau nuo 21 metų.

Žymos: | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Įteisino tiesioginius merų rinkimus, į Seimą – nuo 21 metų”: 3

 1. Anonimas parašė:

  Seimas tai šeimos verslas , tėvas , sūnus , dabar ir anūkas

 2. Anonimas parašė:

  Išsipildė vieno iš veikėjų žodžiai… Kas.tik nori gali valdyti valstybę.. deja bet realijas tokia kad neturint gyvenimiškos.patirties negali valdyti/vadovauti.

  • Praeivis parašė:

   Sakyčiau, buvo būtina priimti tokias pataisas, kad į seimą tik nuo 70 metų ir tik Caritas nariams. Šeimamaršininkai, neturintys legalaus nuosavo verslo arba nuolatinio užsiėmimo taip pat tinka. Įvesti griežtus filtrus, kad į seimą jokiu būdu nepakliūtų verslininkai, mokslininkai, veganai su vegetarais, menininkai bei žurnalistai, ne tik buvusių seimūnų palikuonys bet ir jų šeimų nariai iki 6 kartos, taip pat bendrapavardžiai, įskaitant ir moteriškąją pavardės formą. Visus kandidatus pirmiausia tikrinti melo detektoriumi, sijoti archyvų duomenis iki 6 kartos, griežtai atmesti visus, turinčius giminių rasiejoje, o ypač JAV. Dėl skaidrumo garantijos tada dar patikrinti ir iškvosti įkaitinta geležimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Dirbantiems su vaikais - reikalavimai turėti QR kodą

Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nuo lapkričio 1 d. sutarta įpareigoti asmenis, ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

ELTA

G. Nausėda apgailestauja, kad Vyriausybė palaidojo mokesčių reformą ir kritikuoja M. Navickienę

Šalies vadovas Gitanas Nausėda apgailestauja, kad šios kadencijos valdančiajai daugumai nepavyko įgyvendinti mokesčių reformos. Anot jo, dėl nepriimtų sprendimų nukenčia ...
2024-06-25
Skaityti daugiau

ELTA

E. Gentvilas matytų V. Čmilytę-Nielsen kandidate į EK

Viešoje erdvėje tebesitęsiant diskusijoms, kas galėtų užimti eurokomisaro postą, valdančiųjų gretose užsimenama ir apie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Liberalų ...
2024-06-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This