P0

Miestas

Išgauti vandenį Smiltynėje – sudėtingiau nei Marse?

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-21


Praėjusių metų sausio mėnesį UAB „Artva“ įsipareigojo už 75 733 eurus suprojektuoti ir įrengti gręžinį Smiltynėje, prie antrojo paplūdimio. Neseniai atsirado papildomų darbų 8470 eurų sąmata. Vanduo galimai bus pradėtas išgauti tik 2023 metais.

Palmiros Mart nuotr.

Vandens gręžinį Klaipėdos miesto savivaldybė sumanė įrengti prie kadaise naujai pastatyto konteinerinio viešojo tualeto, Smiltynės g. 33. Šiuo metu šis objektas vandeniu aprūpinimas iš talpos, esančios ant pastato stogo, – į ją vanduo atvežamas.

„Tokia vandens tiekimo sistema neužtikrina tinkamos tualeto eksploatacijos, todėl reikalinga įrengti vandens gręžinį, kuris pastoviai tiektų vandenį šiam viešajam tualetui ir planuojamiems artimiausioje ateityje pastatyti viešiesiems tualetams Smiltynės g. 30 ir 31”, – taip buvo motyvuota administracijos direktoriaus patvirtintoje projektavimo techninėje užduotyje.

Pirminis sutarties tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir UAB „Artva“ objektas buvo toks: „Vandens gręžinio Smiltynėje su elektros prijungimu įrengimo darbai”. Kaina – 75 733,90 euro.

Šių metų balandžio 5 d. pasirašytas papildomas susitarimas prie šios sutarties dėl „Vandens gręžinio Smiltynėje su elektros prijungimu vandens gręžinio projekto parengimo paslaugos”. Kaina – 8 470 eurų. Motyvacija: papildoma darbų sąmata.

Bendra sandorio vertė – 84 203,9 euro. Projektavimo darbai buvo numatyti ir pirminėje sutartyje. 

2022-01-26 savivaldybė informavo visuomenę apie požeminio vandens gavybos gręžinio su elektros pajungimu įrengimo ir lauko vandentiekio tinklų statybos Smiltynės g. 30, Smiltynės g. 31, Smiltynės g. 33, Klaipėdoje, projekto projektinius pasiūlymus bei viešą svarstymą su visuomene.

Sausio 26 d. savivaldybė informavo visuomenę apie požeminio vandens gavybos gręžinio su elektros pajungimu įrengimo ir lauko vandentiekio tinklų statybos Smiltynės g. 30, Smiltynės g. 31, Smiltynės g. 33, Klaipėdoje, projekto projektinius pasiūlymus bei viešą svarstymą su visuomene. Objektai Smiltynės g. 30 ir Smiltynės g. 31 yra prie Kuršių marių. 

Kartais pasigirsta viešų svarstymų, kad Smiltynėje, Klaipėdos miesto administruojamoje Kuršių nerijos dalyje, reikėtų įrengti centralizuotus vandens tiekimo ir kanalizavimo tinklus. Tačiau specialistai atkerta, kad tai būtų labai brangu, nes vartotojų čia yra labai mažai. 

Juolab kad Jūrų muziejus per porą metų planuoja įgyvendinti 2 milijonų Eur. vertės nuotekų valyklos ir tinklų rekonstrukcijos projektą.


  2022-04-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt