P0

Švietimas

Pro memoria Aleta Chomičenkienė (atnaujinta) (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-23


Klaipėdos universiteto (KU) Sveikatos mokslų fakulteto bendruomenė dalijasi skaudžia žinia apie ilgametės kolegės, mokslininkės, dėstytojos, Rytų medicinos žinovės dr. Aletos Chomičenkienės netektį.

Aleta Chomičenkienė (buv. Miliūtė) gimė 1958 m. gruodžio 7 d. Šilalės apskrityje, Upynoje. 1977-aisiais baigė Batakių vidurinę mokyklą ir įstojo į Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetą lietuvių kalbos, literatūros ir režisūros specialybę. Baigusi studijas dirbo tos pačios aukštosios mokyklos Rusų ir užsienio kalbų katedroje, 1985 m. buvo pervesta į Lietuvių kalbos ir literatūros katedrą stažuotoja, joje ir dėstė.

1990-aisiais po aspirantūros Vilniuje grįžo dirbti į KU Baltų kalbotyros ir etnologijos katedrą. Po trejų metų apsigynė filologijos mokslų disertaciją „Baltų ir tocharų kalbų santykiai“, o 1994 m. gavo humanitarinių mokslų daktaro vardą ir buvo paskirta Humanitarinių mokslų fakulteto prodekane.

Švietimo vidus

1995-1996 metais Indijoje Agros Kendrija Hindi Sansthan (centriniame kalbų institute) studijavo hindi kalbą, o grįžusi į Klaipėdą sukūrė Orientalistikos centrą. 1997 m. gavo docentės vardą.

2011 m. pradėjo dirbti tuometėje KU Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedroje, inicijavo ir dalyvavo kuriant Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistro studijų programą.

Dr. A. Chomičenkienė KU studentams dėstė filologijos įvadą, kalbotyros įvadą, orientalistiką, sanskritą, rytų mediciną, Ajurvedos pagrindus, sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos teoriją. Vadovavo kursiniams, baigiamiesiems bakalauro ir magistro darbams. Jos paskaitose niekada nestigo studentų, godžiai gėrusių jos žinias ir patirtis, parsivežtas iš Indijos, išmintį, gautą įvairiose stažuotėse.  

Mokslininkė nuolat jautė žinių alkį ir kėlė kvalifikaciją Centriniame Europos institute (Vengrija), Ajurvedos centre (Raniketi), Sankt Peterburgo Ajurvedos akademijoje, Franklino institute (Kerala, Indija), Indiškoje Reiki mokykloje (Charkovas, Ukraina), Sanskrit Devi Visvadvidjalyaya universitete (Haridvaras, Indija).

Skaitė pranešimus 28 respublikinėse ir tarptautinėse konferencijose. Rašė publikacijas, spausdino straipsnius prestižiniuose lietuvių ir užsienio moksliniuose leidiniuose.

2014-aisiais A. Chomičenkienė parengė ir išleido monografiją „Rytų medicinos pradmenys. Arba kelias be pabaigos…“. Mokslininkės gyvenimo gija nutrūko taip ir neužbaigus knygos „Himalajų girliandos“. Liga buvo stipresnė už šią išmintimi, meile gyvenimui bei žmonėms spinduliavusią moterį.  

KU bendruomenė dėl netekties liūdi drauge su mirusiosios šeima bei artimaisiais.

INFORMACIJA

Balandžio 26 d., antradienį, 12 val., jos urna bus pašarvota Juozapo Darbininko bažnyčios koplyčioje (Klaipėda, Smiltelės g. 27).

Balandžio 27 d., trečiadienį, 10 val. – Šv. Mišios, urna išnešama 12 val


  2022-04-23

  Vienas komentaras apie “Pro memoria Aleta Chomičenkienė (atnaujinta)”

  1. AvatarBrigit (IP: 78.61.177.253)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt