P0

Švietimas

Klaipėdoje bus rengiami atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-25


Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras siūlo visiškai naują profesinio mokymo kryptį – uostamiestyje bus pradedami rengti atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojai.

„Atsinaujinanti energija – tai energija, gaunama iš natūralių ir aplinkai nekenksmingų šaltinių. Paprastai išskiriamos penkios pagrindinės alternatyvios energetikos kryptys: saulės, vėjo, geoterminė energija, hidroenergija, bioenergija. Akivaizdu, kad Lietuvoje atsinaujinančios energetikos sektorius plėtojamas itin sparčiai, todėl atliepdami poreikius, parengėme ir akreditavome ugdymo programą, kuri padės parengti profesionalius atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojus. Šias studijas galės rinktis visi, įgiję vidurinį išsilavinimą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro vadovas dr. Egidijus Skarbalius.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje, kurią Seimas patvirtino 2018 m., numatyta, kad 2030 m. atsinaujinančių išteklių dalis visame energijos balanse bus 45 proc., o 2050 m. – 80 proc.

Švietimo vidus

„Mūsų šalies ir regiono verslas žiūri toliaregiškai – itin aktyviai investuoja į atsinaujinančios energetikos sprendimus, galvodami ne tik apie ilgalaikes perspektyvas, bet ir galimybę prisidėti prie aplinkos apsaugos gerinimo. Šiandieniniame kontekste, alternatyvioji energetika įgauna dar didesnę prasmę, todėl neabejojame, kad būtina pasirūpinti, kad rinkoje nepritrūktų profesionalių specialistų, gebančių dirbti atsinaujinančios energetikos sektoriuje. Džiugu, kad tokie specialistai bus rengiami ir Klaipėdoje“, – teigia Klaipėdos pramonininkų asociacijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojo studijas pasirinkusiems jaunuoliams, baigusiems 12 klasių, mokslai truks nepilnus metus, o turintiems kvalifikaciją, tačiau norintiems ją keisti, siūlomos studijos pagal tęstinio mokymo programą, kurią bus galima baigti per maždaug pusmetį.

Įgyti kvalifikaciją, persikvalifikuoti galima ne tik savo ar darbdavio lėšomis, bet ir nemokamai, per Užimtumo tarnybą.


  2022-04-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt