Miestas, Svarbu

Dėl dviejų lygių geležinkelio perėjos – santūrus optimizmas (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-26


„Jeigu visos aplinkybės bus palankios, dviejų lygių pėsčiųjų perėja Parko ir Pušynų gatves sujungs per dvejus – trejus metus”, – po susitikimo su Susisiekimo ministerijos ir AB „Lietuvos geležinkeliai” atstovais teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Artūro Šulco nuotr.

Pasak jo, visos susitikusios šalys adekvačiai supranta, kad dviejų lygių sankryža šioje vietoje yra būtina. Per porą mėnesių turėtų paaiškėti galimybės gauti finansavimą iš Europos Sąjungos fondų.

Sutarta, kad projektą vykdytų AB „Lietuvos geležinkeliai”, o savivaldybė būtų projekto partnerė. Geležinkeliečiai rengtų statybos projektą, kurio kaštai – apie 100 tūkst. eurų. O viso projekto vertė – apie 1,5 milijono eurų.

Savivaldybėje suprantama, kad finansiškai prie šio perėjos statybos teks prisidėti ir jai. A. Dobranskis sako, kad greičiausiai objektas kainuos daugiau dėl įvykių visame pasaulyje.

Anksčiau buvo viešai kalbėta, kad ši perėja gali atsirasti netgi 2023 metais, o finansavimo proporcija tarp „Lietuvos geležinkelių” ir savivaldybės gali būti 70 ir 30 proc. 

„Lietuvos geležinkeliai” šiuo metu šioje ir kitose vietose Klaipėdoje stato triukšmą slopinančias sieneles. Pagal projektą šios sienelės būtų visai uždariusios pėsčiųjų perėją per geležinkelį, jungiantį Parko ir Pušynų gatves.

Artūro Šulco nuotr.

Pasipiktinus gyventojams ir įsikišus savivaldybės administracijai, pasak jos direktoriaus Gintaro Neniškio, buvo sutarta, kad pirmu etapu bus pastatytos sienelės nuo geležinkelio stoties iki vietos, nuo kurios iki perėjos lieka 100-150 metrų. Kita dalis sienelių – apie 100 metrų palei mišką ir 500-600 metrų iki stadiono bus statoma kartu su požemine perėja.


  2022-04-26

  2 komentarai “Dėl dviejų lygių geležinkelio perėjos – santūrus optimizmas”

  1. AvatarNa, kažin, ar po tiek laiko (IP: 88.119.136.12)

   apskritai dar bus tokia Klaipėda. 🙂 Gal jau visi čia būsime sulyginti su žeme. Nebereikės ir požeminės perėjos. Simboliška.

   • AvatarASAS (IP: 213.197.190.179)

    Gal jau nebegerki tiek rytais jei tokie komentarai 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt