P0

Politika

JAV karo laivą aplankė šalies prezidentas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-26


Balandžio 24 dieną iš Norvegijos į Klaipėdos uostą atplaukė Jungtinių Amerikos Valstijų karo laivas USS „Gravely”, kuriame antradienį lankėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Ievos Budzeikaitės nuotr.

Prezidentas akcentavo, kad atsižvelgiant į jau 62 dienas traukančią Ukrainos kovą, saugumas tiek sausumoje, tiek jūroje yra vienas iš prioritetų. Jo teigimu, pirmasis USS „Gravely” apsilankymas Lietuvoje rodo lyderystę ir ryžtą užtikrinti saugumą Baltijos šalyse, kuriose jaučiama ypatinga grėsmė. Svarbi vienybė, pasiryžimas gintis kartu ir iš karto, nes svarbu ne tik atgrasinti, bet ir apginti.

„Šiandienos renginys gyvas įrodymas, kad Jungtinės Amerikos Valstijos mus remia ir jūrinėje dimensijoje. Tikiuosi, kad tai dar vienas žingsnis glaudesnio bendradarbiavimo bei naujų projektų link“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Ievos Budzeikaitės nuotr.

INFORMACIJA

 JAV karo laivas USS „Gravely”, pastatytas 2007 m., pavadintas JAV viceadmirolo Samuelio L. Gravel’io vardu, yra vienas iš JAV kariniame laivyne tarnaujančių antvandeninių pagrindinės „Arleigh Burke” klasės kovos laivų – naikintojų. Šios klasės laivai, ginkluoti valdomomis sparnuotosiomis raketomis Tomahawk” ir kitų modifikacijų raketomis, torpedomis kovai su povandeniniais laivais, artileriniais pabūklais prieš oro ir vandens taikinius, sudaro pagrindinę JAV laivyno galią tarp antvandeninių kovinių laivų. Laivas per savo tarnybos laikotarpį yra dalyvavęs įvairiose karinėse operacijose: 2013 m. Viduržemio jūroje Sirijos krantų blokadoje, taip pat 2013 m. migrantų iš Afrikos sulaikymo operacijoje prie Graikijos, 2016 m. Persijos įlankoje dalyvavo ginklų embargo operacijoje prieš Iraną.


  2022-04-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt