P0

Verslas

Tris dienas neveiks SGD terminalas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-26


Nuo balandžio 27 d. 7 val. iki balandžio 30 d. 7 val. dėl suplanuotų kasmetinių įrangos techninio patikrinimo ir remonto darbų bus stabdoma suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veikla. Šiuo laikotarpiu Lietuva gamtinėmis dujomis bus aprūpinama iš Latvijos Inčukalnio dujų saugyklos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Planinių techninės priežiūros ir remonto darbų metu bus patikrinta visa SGD terminalo infrastruktūra – SGD laivas-saugykla „Independence“, terminalo krantinė ir joje esanti įranga bei dujų perdavimo vamzdyno įrenginiai. Darbams atlikti bus pasitelkiami Lietuvos ir tarptautiniai rangovai.

„Šiuo metu, kai SGD terminalas dirba beveik maksimaliu technologiniu pajėgumu ir matant terminalo pajėgumų paklausą einamiesiems dujų metams, reguliari priežiūra bei techninis aptarnavimas yra itin svarbus, siekiant užtikrinti sklandžią bei nepertraukiamą SGD terminalo veiklą. Procesui kaip visuomet ruošiamės iš anksto, susiderindami detales su rinkos kolegomis ir atitinkamai informuodami SGD terminalo klientus. Atlikdami techninės priežiūros darbus visuomet keliame tikslą sau ir rangovams atlikti suplanuotus darbus operatyviai, kad terminalas kuo greičiau grįžtų prie įprastinės veiklos ir būtų galima atnaujinti dujų tiekimą“, – pranešime cituojamas Dainius Čiuta, „Klaipėdos naftos” Terminalų valdymo tarnybos direktorius.

„Nuo balandžio pradžios Klaipėdos SGD terminalui tapus pagrindiniu dujų šaltiniu Lietuvai, itin svarbu užtikrinti jo tinkamą veikimą. Visas Lietuvai reikalingas dujų kiekis per ateinančias tris paras bus perduodamas iš dujų saugyklos Latvijoje. Dujų perdavimo sistema yra parengta užtikrinti sklandų dujų tiekimą Lietuvos-Latvijos jungtimi“, – teigia „Amber Grid“ Sistemos valdymo centro vadovas Justas Černiauskas.

SGD terminalui atnaujinus įprastinę veiklą, naujausio SGD krovinio Klaipėdoje laukiama gegužės 6-7 dienomis.


  2022-04-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt