P0

Verslas

Numatoma plėsti jūrininkų centrą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-27


Paskelbti Agluonos g. 5 esančio Jūrininkų centro rekonstravimo ir paskirties keitimo projektiniai pasiūlymai. Numatoma, kad po rekonstrukcijos čia bus administracinis pastatas su sporto paskirties patalpomis.

Projektuotojų vizualizacija

2018 metais pastatą įsigijusi UAB „Novikontas Safety” nori jį rekonstruoti bei pritaikyti naujai veiklai. Ši bendrovė skelbia, jog „užsiima jūrininkų treniravimu, gelbėjimui jūroje treniravimu, aukštalipių rengimu ir treniravimu”.

Projektuotojų vizualizacija

Esamas pastatas yra dviejų aukštų, mūrinės konstrukcijos. Rekonstruojant jame numatomi nežymūs pakeitimai, nekeičiant laikančiųjų konstrukcijų. Bus griaunamos kai kurios pertvaros, pasikeis patalpų paskirtis, atsisakoma kavinės.  

Taip pat projektuojamas jūrininkų gelbėjimosi treniruočių baseinas su pagalbinėmis patalpomis, mokymo klasės. Po pertvarkos vietoje nešildomos aukštalipių erdvės atsiras du aukštai, skirti mokymo klasėms ar kitoms reikmėms.

Numatoma, kad pastato plotas padidės nuo 583,28 iki 1553,06 kv. m. Sklypo užstatymo intensyvumas didėtų nuo 15 iki beveik 40 proc. 

Šiuos projektinius pasiūlymus parengė UAB „Restitas“. 

Rekonstruoti ir plėsti numatytą pastatą 2005 m. pastatė Lietuvos jūrininkų sąjunga, iš Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos (ITF) Jūrininkų rėmimo fondo tokioms statyboms gavusi apie milijoną JAV dolerių. Buvo įsteigta ir įmonė, čia teikusi užsienio jūrininkams įvairias paslaugas. 2018 m. Jūrininkų centrą sąjunga pardavė, nes tokio pastato išlaikymas jai kėlė nemažų rūpesčių.


  2022-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt