P0

Transportas

Tikrino dviratininkus ir paspirtukininkus (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-27


Šylant orams ir į gatves išriedant vis daugiau važiuojančiųjų dviračiais ir paspirtukais, stiprėja ir pareigūnų dėmesys šių transporto priemonių eismo saugumui.

Policijos nuotr.

Trečiadienį Klaipėdos apskrities kelių policijos pareigūnai uostamiestyje, ties Taikos pr. ir Kauno g. sankryža, tikrino, kaip laikosi taisyklių važiuojantieji dviratėmis transporto priemonėmis. Per kiek daugiau nei valandą buvo patikrinti 32 dviračių ir paspirtukų vairuotojai. Nustatyti 5 pažeidimai – 52 metų dviratininkui nustatytas 2,16 prom. girtumas, vienas nepilnametis važiavo elektriniu paspirtuku be saugos šalmo, o ant trijų patikrintų dviračių nebuvo jokių šviesą atspindinčių elementų.

Policijos pareigūnai primena, kad dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai, važiuodami važiuojamąja dalimi, privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba transporto priemonės priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dėvėti saugos šalmus rekomenduojama visiems, važiuojantiems tokiomis transporto priemonėmis, o jaunesniems nei 18 m. nepilnamečiams – juos dėvėti yra privaloma.

Pasak pareigūnų, gana dažnai fiksuojama, kad elektriniais paspirtukais važiuoja keli asmenys ar vežami vaikai, o tai daryti draudžiama. Už šį pažeidimą gresia administracinė bauda nuo 20 iki 40 eurų.

Svarbu nepamiršti, kad važiuoti dviračiu ar elektriniu paspirtuku padauginus alkoholio taip pat yra draudžiama – leidžiama alkoholio riba yra 0,4 prom. – kaip ir automobilių vairuotojams. Jei nustatomas didesnis neblaivumas, dviratės transporto priemonės vairuotojui gresia bauda nuo 80 iki 150 eurų. Jei neblaivumas viršija 1,5 prom., dviratininkas yra apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų arba vengia tikrintis blaivumą – bauda išauga nuo 150 iki 200 eurų.

Nuo šių metų pradžios Klaipėdos mieste jau užfiksuota 13 eismo įvykių, kuriuose dalyvavo dviračių ar paspirtukų vairuotojai. Iš jų 10 buvo įskaitiniai, per kuriuos 11 dviratėmis transporto priemonėmis važiavusių žmonių buvo sužeista, vienas žuvo.


  2022-04-27

  2 komentarai “Tikrino dviratininkus ir paspirtukininkus”

  1. AvatarGėda (IP: 84.15.182.138)

   Kas ką tikrina? Tikrai nemažai matau skraidančių kilovatinių paspirtukų pėsčiųjų ar dviračių takais, niekas jų nekontroliuoja, pradės kai ką nors pervažiuos, žodžiu eilinė pakazuha

  2. AvatarVoras (IP: 86.100.73.43)

   O kur Klaipėdos policininkų dviračiai?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt