P0

Uostas ir jūra

Smiltynėje – sprogmenų „lobynas” (atnaujinta)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-04-28


Praėjusią savaitę 28 Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių gamybos artilerijos sviedinius iš uosto akvatorijos prie rekonstruojamų Smiltynėje esančių senosios perkėlos krantinių iškėlusios tarnybos vėl turi darbo.

Skaitytojo nuotr.

Uosto direkcijos teigimu, sprogmenų čia buvo aptikta antradienio vakarą, prieš 19 val., ir buvo sustabdyti statybos darbai. Sprogmenų iškėlimo operacija prasidėjo trečiadienio rytą.

Prie krantinės, kur darbuojasi Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda, budi medikų, policijos ir gaisrinės ekipažai.

Skaitytojo nuotr.

Pasak priešgaisrinės apsaugos operacijų vadovo, į Smiltynę ekipažams trečiadienio rytą jau teko vykti du kartus – septintą valandą ryte į poligoną lydėti iškelti sprogmenys, o bevažiuojant Bendrosios pagalbos centras sulaukė pranešimo, kad ten rasta ir naujų.

Uosto vidus kompas

Praėjusią savaitę antradienį Uosto direkcijos narų laivas „Naras”, vykdydamas povandeninius darbus, čia buvo aptikęs į sprogmenį panašų daiktą. Trečiadienio ryte vėl pranešta apie maždaug toje pačioje vietoje aptiktus, įtariama, sprogmenis.

Karinių jūrų pajėgų Povandeninių veiksmų komanda vėliau informavo, kad jos narai iš viso aptiko 28 Antrojo pasaulinio karo laikų vokiečių gamybos artilerijos sviedinius – 150, 105 mm.

ATNAUJINTA. Ketvirtadienio rytą policija pranešė, kad iš viso buvo rasti net 425 Antrojo pasaulinio karo laikų įvairaus kalibro artilerijos sviediniai. Juos Lietuvos kariuomenės išminuotojai sunaikino poligone.


  2022-04-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt