P0

Verslas

Ukrainiečius, prekiausiančius Senajame turguje, atleis nuo nuomos mokesčio

Darija Rastorgujeva- Kucenko
2022-04-28


Marina kepa pyragėlius, Anastazija gamina gražias puokštes, o Natalija siuva gultus naminiams gyvūnams. Tai tik nedidelė dalis ukrainiečių moterų, atvykusių gyventi į Klaipėdą, sugebėjimų. Gimtojoje šalyje daugumai jų tai buvo tik hobis, o Lietuvoje tai gali tapti vieninteliu jų pajamų šaltiniu.

Darijos Rastorgujevos – Kucenko nuotr.

Klaipėdos senojo turgaus administracija pasiryžusi padėti ukrainiečiams pradėti savo verslą toli nuo namų. Jos direktorius Viačeslavas Karmanovas paaiškino, ką siūlo migrantams.

Lietuvos Respublikos pilietis V. Karmanovas yra kilęs iš Ukrainos Donecko srities. Todėl jis kaip niekas kitas supranta ukrainiečių bėdas ir teigia norintis padėti tautiečiams adaptuotis Klaipėdoje – taip gimė idėja suteikti Ukrainos amatininkams galimybę užsidirbti pragyvenimui.

„Daugiau nei 40 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos jau yra Lietuvoje, daugelis jų – Klaipėdoje. Todėl nusprendėme jiems padėti ne tik finansiškai, bet ir suteikti galimybę patiems užsidirbti pinigų. Turime labai geras sąlygas verslui vystyti. Puikiai žinau, kad daugelis ukrainiečių gali gaminti nuostabius produktus, daiktus, rankų darbo gaminius. O turgus yra ta vieta, kur žmonės gali realizuoti savo potencialą, įskaitant ir paslaugų teikimą”, – sako V. Karmanovas.

Uždarame paviljone ukrainiečiams skirta daugiau kaip 600 kv. m. ploto. Turgaus direktorius jiems pravedė ekskursiją.

Atskira patalpa skirta prekiauti dešromis, sūriu, pieno produktais ir šaldytais maisto produktais. Čia įrengti prekystaliai ir vitrinos su šaldymo įrenginiais. Kitame pastato kampe bus įrengtos grožio specialistų – kirpėjų, antakių stilistų ir manikiūrininkų – darbo vietos. Visos reikalingos komunikacijos jau įrengtos. Salės centre bus įrengti prekybos automatai, kuriais galės naudotis visi norintys. Čia taip pat yra vietos batų ir laikrodžių taisytojams.

„Turime labai didelę teritoriją – neseniai ją įrengėme, nugriovę senus pastatus. Vien šiame pastate galime įrengti apie šimtą prekybos vietų. Svarbiausia, kad žmonės nori, o mes visada padėsime”, – sako turgaus direktorius.

Verslo straipsnių visus kompas

Ukrainos prekybininkų darbo vietos bus papuoštos Ukrainos vėliavomis ir kita atributika, kad jos būtų atpažįstamos, o ukrainiečiams nereikės mokėti nuomos.

„Iš ukrainiečių pardavėjų neimame nė cento, kad jie galėtų laisvai dirbti ir išmaitinti savo šeimas. Mes savo ruožtu esame suinteresuoti užpildyti šias vietas, kad čia pradėtų virti gyvenimas. Tikiuosi, kad ukrainiečių amatininkų dėka mūsų turgus senojoje miesto dalyje įgaus antrą gyvenimą”, – teigia V. Karmanovas.

Darijos Rastorgujevos – Kucenko nuotr.

Dalis iš pardavimų gautų lėšų bus skirta švietimo įstaigoms, kuriose mokosi ukrainiečių studentai.

Ukrainiečiai, norintys pradėti dirbti Klaipėdos senajame turguje Turgaus a. 5, turi pateikti paraišką el. paštu administracija@senasisturgus.lt arba paskambinti tel. 8 686 01504.

Norintys prekiauti, turi kreiptis į Mokesčių inspekciją dėl individualios veiklos pažymos, o prekiaujant maisto prekėmis taip pat reikės Maisto ir veterinarijos tarnybos leidimo. Daugiau informacijos suteiks turgaus administracija.


  2022-04-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt