P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19: Klaipėdą supa savivaldybės, kur sergamumas vis dar didėja

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-29


Statistikos departamento duomenimis, ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti 626 COVID-19 atvejai: 95 žmonės užsikrėtė antrą kartą, keturi – trečią. Klaipėdoje fiksuoti 42 šios ligos atvejai.

Patikslintais duomenimis, trečiadienį tokia diagnozė buvo patvirtina 25, antradienį – 53, pirmadienį – 28 klaipėdiečiams.

Per savaitę naujų atvejų šalyje sumažėjo 28,4 proc., o Klaipėdoje – 16,5 proc.

Pagal ligos atvejų skaičių, per 14 dienų tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Klaipėda nukrito dviem pozicijomis ir dabar yra 18-oje vietoje nuo galo tarp visų savivaldybių. Šis rodiklis uostamiestyje sumažėjo nuo 320,7 iki 312,6 atvejo, šalyje – nuo 382,5 iki 361 atvejo. Blogiausioje situacijoje dabar yra Druskininkai, o geriausiai toliau laikosi Rietavo savivaldybė.

Per praėjusią parą į ligonines dėl SARS-CoV-2 ligos paguldyti 63 žmonės. Šiuo metu iš viso ligoninėse yra 503 tokie pacientai – devyniais daugiau nei parą prieš tai. 34 iš jų gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – penkiais daugiau nei trečiadienį. 74 proc. reanimacinių ligonių yra nesiskiepiję arba nebaigę vakcinacijos kurso.

Šalyje mirčių statistiką papildė penkios gyvybės (dvi mirtys įtrauktos gavus vėlavusius duomenis). Iš trijų mirusių praėjusią parą pasiskiepijęs buvo vienas 80-89 metų amžiaus grupės žmogus.

Iš viso šalyje aukų skaičius jau siekia 9090. Klaipėdoje iš viso nuo COVID-19 iki šiol yra mirę 408 klaipėdiečiai – ir toliau mirčių uostamiestyje nefiksuojama.

Šiuo metu šalyje dar serga 11 601 žmogus, pasveikusiųjų jau yra 1 022 618, iš jų Klaipėdoje – 71 259: per parą pasveiko 39 klaipėdiečiai. Uostamiestyje vis dar serga 557 žmonės.

Praėjusią parą šalyje vakcinuoti 383 gyventojai, iš jų pirmą kartą 71, antrą – 70, trečią – 242. Klaipėdoje vakcinuoti 25 asmenys: penki – pirmą kartą, trys – antrą, 17 – trečią.

INFORMACIJA

Nuo gegužės 1 d., sekmadienio, šalyje atšaukiama ekstremalioji situacija. Tai reiškia, kad šiuo metu dar privalomos kaukės ar respiratoriai viešajame transporte, gydymo, slaugos ir globos įstaigose taps tik rekomenduojamos. Tačiau stacionarinėse gydymo įstaigose pacientus lankyti bus galima tik dėvint nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Jų galės nedėvėti tik negalią turintys asmenys, kurie negali to daryti ar kaukių dėvėjimas galėtų pakenkti jų sveikatos būklei.

Net ir gavus teigiamą koronaviruso testą izoliacija nebebus privaloma, o dėl gydymo plano spręs šeimos gydytojas.

Testavimas bus atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, dėl to spręs šeimos gydytojai, testuojami bus simptominiai asmenys.

Vakcinacijai bus galima registruotis per e.sveikatą, koronastop tinklapį.

Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad  81,36 proc. Lietuvos gyventojų jau yra persirgę arba pasiskiepiję nuo COVID-19.


  2022-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt