„Klaipėdos energijos“ teritorijos konversija – mažais žingsneliais (3)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-04-29

Nebeliko kliūčių Dangės gatvei sujungti su Artojo gatve – tam reikalingi sklypai atskirti nuo AB „Klaipėdos energija“ teritorijos. Tokia žinia pasidalijo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis ir jo pavaduotojas Andrius Dobranskis po pasitarimo dėl šios bendrovės konversijos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Aptarta ir galimybė atlaisvinti praėjimą Dangės pakrante, įrengiant promenadą pėstiesiems ir dviratininkams. Taip pat kalbėta apie Europos Sąjungos finansavimo galimybes visos teritorijos konversijai. 

„Darome mažus, bet labai konkrečius žingsnius”, – pabrėžė administracijos vadovai.

Klaipėdos miesto planuose yra numatyta, jog Dangės upės dešiniajame krante, kur dabar veikia „Klaipėdos energijos“ katilinė, pramoninė teritorija iki 2030 metų bus paversta miesto gyvenamąja ir rekreacine zona. 

Savivaldybės užsakymu studiją dėl šios teritorijos konversijos parengusi MB „Bauland” pasiūlė rinktis iš trijų alternatyvų ir rekomendavo eiti ambicingiausiu keliu. Einant šiuo keliu teritorijos pritaikymas visuomenės poreikiams gali kainuoti 150 mln. eurų.

Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius, „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad bendrovė jau demontavo mazuto rezervuarus,  geležinkelio bėgius ir daro kitus veiksmus, kurie reikalingi atskirų teritorijos dalių konversijai.

Danės gatvės katilinė užtikrina patikimą šilumos tiekimą šiaurinei miesto daliai.

„Norint iškelti gamybą iš Danės gatvės, pirmiausia turime suplanuoti naują katilinę. Nors greta mūsų veikia keletas nepriklausomų šilumos gamintojų katilinių, „Klaipėdos energija“ privalo turėti rezervines galias ir šiaurinės miesto dalies vartotojams užtikrinti patikimą, nepertraukiamą šilumos tiekimą“, – teigiama bendrovės interneto svetainėje.

Žymos: | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “„Klaipėdos energijos“ teritorijos konversija – mažais žingsneliais”: 3

 1. Pensininkas. parašė:

  Išsikraustymas irgi kainuoja.
  KAS MOKĖS !!!

 2. kl parašė:

  Niekas nieko Danės g. nebegamina, greičiau išsikraustykit iš ten ir leiskit miestui tvarkyti Danės gatvę ❗

 3. Anonimas parašė:

  Iškėlus katilinę, padidės nuotoliai šiluminėse trasosepo žemę. Žinoma kad gyvenimieji namai šioje vietoje sveikintinas bet nepamirškime ir inžinerijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Rimkų geležinkelio pervažą visiškai uždarys dviem savaitėms

Per patį vidurvasarį vairuotojų laukia kantrybės išbandymas dėl planų suremontuoti geležinkelio pervažą ties Rimkais. „Problemų turėsim visi, linkiu visiems kantrybės”, ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas

Paryžiaus komunos gatvę suremontuos iki Kalėdų?

„Yra nusiteikimas dar šiais metais pabaigti”, – taip optimistiškai apie Paryžiaus komunos gatvės kapitalinį remontą, kuris dar nėra pradėtas, trečiadienį ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This