Nidoje – Baltijos Asamblėjos komiteto posėdis

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-04-29

„Mėginti suprasti Rusiją – beprasmiška. Turime susitaikyti su tuo, kad Europa nebus saugi tol, kol išliks dabartinis Rusijos režimas. Pati Rusija pripažįsta ir supranta tik jėgą, todėl turime būti stiprūs. Privalome parodyti savo politinę, diplomatinę, ekonominę ir, žinoma, karinę galią“, – sakė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, kuris dalyvavęs Baltijos Asamblėjos Saugumo ir gynybos komiteto posėdyje Nidoje.

Viceministras pabrėžė, kad Rusija yra ilgalaikė grėsmė NATO saugumui, todėl Aljansas turi dar labiau sustiprinti NATO rytinio pakraščio gynybą ir taip pasiųsti Rusijai žinią – Aljanso sienos yra apsaugotos. Stiprinant pajėgumus ir didinant karių skaičių regione, NATO priešakinis karinis buvimas turi būti keičiamas modernia priešakine gynyba, užtikrinant sausumos, oro ir jūros gynybą, o visa tai turi būti sustiprinta nuolatiniu JAV pajėgų kariniu buvimu.

Pasak Ž. Tomkaus, Aljansas yra stiprus tiek, kiek stiprios yra jo šalys. Todėl Lietuva jau šiemet padidino gynybos biudžetą iki 2,52 proc. BVP, išplėtė NATO pajėgas priimančiosios šalies paramą ir paspartino gynybos įsigijimų bei kariuomenės modernizacijos procesus.

„Turime pripažinti, kad ne tik Baltijos šalys, bet ir visos NATO šalys nebegali jaustis saugios. Vienintelis būdas tą pakeisti yra imtis ryžtingų veiksmų, kurie parodytų mūsų vienybę ir galią. Veiksmų, kurie iš tikrųjų atgrasytų Putiną. Priešingu atveju, tik lauksime kito agresyvaus Rusijos veiksmo“, – kalbėjo Ž. Tomkus.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų tarptautinio bendradarbiavimo organizacija. Saugumo ir gynybos komitetas – vienas iš šešių Baltijos Asamblėjos nuolatinių komitetų, kuriuose kasmet svarstomi Baltijos šalims aktualiausi klausimai.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Kuo skiriasi ligoninės Gazos ruože ir Ukrainoje?

Teoriškai galima būtų spėti, kad Rusijos prezidento aplinka Kremliuje visai norėtų agresyvaus karo Ukrainoje rutinizavimo, t.y. paversti jį įprasta pasaulio ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Verslas

Lietuvos jūrinė inžinerinė pramonė pristatyta NATO 

Prie Lietuvos vadovų delegacijos, kuri liepos 9–10 d. Vašingtone dalyvavo NATO viršūnių susitikime, buvo pakviesti prisijungti ir šalies pramonės atstovai. ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Nuomonės

Dar viena dilema Kijivui ir Briuseliui

Maždaug prieš pusantros savaitės paaiškėjo, kad 14 Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai pakete atsirado draudimas rusiškos kilmės suskystintas gamtines dujas ...
2024-07-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This