P0

Politika

Nidoje – Baltijos Asamblėjos komiteto posėdis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-29


„Mėginti suprasti Rusiją – beprasmiška. Turime susitaikyti su tuo, kad Europa nebus saugi tol, kol išliks dabartinis Rusijos režimas. Pati Rusija pripažįsta ir supranta tik jėgą, todėl turime būti stiprūs. Privalome parodyti savo politinę, diplomatinę, ekonominę ir, žinoma, karinę galią“, – sakė krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, kuris dalyvavęs Baltijos Asamblėjos Saugumo ir gynybos komiteto posėdyje Nidoje.

Viceministras pabrėžė, kad Rusija yra ilgalaikė grėsmė NATO saugumui, todėl Aljansas turi dar labiau sustiprinti NATO rytinio pakraščio gynybą ir taip pasiųsti Rusijai žinią – Aljanso sienos yra apsaugotos. Stiprinant pajėgumus ir didinant karių skaičių regione, NATO priešakinis karinis buvimas turi būti keičiamas modernia priešakine gynyba, užtikrinant sausumos, oro ir jūros gynybą, o visa tai turi būti sustiprinta nuolatiniu JAV pajėgų kariniu buvimu.

Pasak Ž. Tomkaus, Aljansas yra stiprus tiek, kiek stiprios yra jo šalys. Todėl Lietuva jau šiemet padidino gynybos biudžetą iki 2,52 proc. BVP, išplėtė NATO pajėgas priimančiosios šalies paramą ir paspartino gynybos įsigijimų bei kariuomenės modernizacijos procesus.

„Turime pripažinti, kad ne tik Baltijos šalys, bet ir visos NATO šalys nebegali jaustis saugios. Vienintelis būdas tą pakeisti yra imtis ryžtingų veiksmų, kurie parodytų mūsų vienybę ir galią. Veiksmų, kurie iš tikrųjų atgrasytų Putiną. Priešingu atveju, tik lauksime kito agresyvaus Rusijos veiksmo“, – kalbėjo Ž. Tomkus.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų tarptautinio bendradarbiavimo organizacija. Saugumo ir gynybos komitetas – vienas iš šešių Baltijos Asamblėjos nuolatinių komitetų, kuriuose kasmet svarstomi Baltijos šalims aktualiausi klausimai.


  2022-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt