Klaipėdos lopšelyje-darželyje ,,Sakalėlis“ vyko seminaras ,,Nuo idėjos iki sėkmės geros sveikatos link…“, kurį organizavo Klaipėdos universiteto socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Tęstinių studijų centras bei lopšelių-darželių ,,Sakalėlis“ ir ,,Alksniukas“ kolektyvai.
Seminarą sudarė dvi dalys: pirma dalis buvo skirta teorinių žinių apie neformalųjį švietimą ir visokeriopos sveikatos įgūdžių, įpročių ir nuostatų formavimą sklaidai. Lopšelio-darželio ,,Sakalėlis“ įgyvendinamo sporto projekto ,,Aktyviai ir linksmai nori sportuoti ,,Sakalėlio” vaikai!”, bendrai finansuojamo sporto rėmimo lėšomis, paįvairino mokymų programą.
Pats projektas artėja prie finišo, o jo tikslas – įsigyti interaktyvias ir modernias fizinio aktyvumo priemones, skatinančias įvairių gebėjimų vaikų motyvaciją aktyviai, ritmiškai, nuotaikingai judėti bei įsitraukti į reguliarias tikslingas veiklas, jau pasiektas.
,,Sakalėlio“ direktorė L. Bagočienė pasidžiaugė naujai įsigytu inventoriumi: šiuolaikiniais lauko muzikos instrumentais PERCUSSION ir mobilia interaktyvia projekcija Sense Flex, kurių dėka buvo skatintas vaikų poreikis judėti ir iš kasdienybės ,,įsikelta“ į fiziškai aktyvius žaidimus, stiprinančius tiek mažųjų, tiek ir suaugusių dalyvių fizines galias. Įstaigos vadovė noriai dalinosi patirtimi, kaip sekasi įgyvendinti finansuojamą sporto projektą, prisiminė įveiktus iššūkius, vedusius link laukiamo rezultato, pateikė pasiūlymus dėl projekto išteklių valdymo, administravimo bei viešinimo.
Antra seminaro dalis buvo skirta dalyvių praktinei veiklai. Praktines pratybas, skirtas fizinio aktyvumo skatinimui, lauko erdvėje organizavo ir patarimus, kaip smagiai ir linksmai sportuoti, dalino lopšelių-darželių ,,Alksniukas“ ir ,,Sakalėlis“ jungtinė pedagogų ir pagalbos mokiniui specialistų grupė. Renginį pagyvino nuotaikingos užduotys, kurių metu suaugusieji ,,nusikėlė“ į vaikystę ir aktyviai sportavo bei muzikavo.
Seminarą ,,Nuo idėjos iki sėkmės geros sveikatos link…“ apibendrino diskusija apie laukiamus neformaliojo švietimo iššūkius ir fizinio aktyvumo skatinimo svarbą vaiko ir šeimos fizinei bei emocinei sveikatai, tarpinstituciniam bendradarbiavimui, sėkmingai socializacijai bei įtraukčiai.
Parašykite komentarą