P0

Švietimas

Penktokai domėjosi teismo darbu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-29


Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme lankėsi Tauralaukio progimnazijos penktokai, kurie buvo supažindinti su teismo veikla. Ši ekskursija – tai teisinio švietimo iniciatyva.

Pasak teismo pranešimo, ekskursijos metu moksleiviai apžiūrėjo posėdžių sales, teismo psichologo, kuriame vyksta mažamečių ir nepilnamečių vaikų apklausos, kabinetą. Vaikams parodyta, kaip vaiko apklausa pas psichologą transliuojama į teismo posėdžių salę, kurioje nagrinėjama su vaiko interesais susijusi byla.

Moksleiviai taip pat susipažino ir su patalpomis, kuriose dirba teismo darbuotojai ir į kurias teismo lankytojai nepatenka. Mokiniams aprodytos ir neviešos konvojuojamų asmenų patalpos.

Teisėjo mantiją, ženklą, kuriuos dėvi teismo posėdžio metu, teisingumo simbolį – Temidę bei teisėjo vykdomo teisingumo subtilybes – pristatė civilines bylas nagrinėjanti teisėja Danutė Žvinklytė. Moksleiviai buvo itin žingeidūs ir susidomėję ekskursija, uždavė daugybę klausimų apie teismo veiklą, teisėjo darbą.


  2022-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt