P0

Regionas

Žemaitijos nacionaliniame parke – inkilų kėlimo šventė vaikams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-29


VMG grupė penktą kartą sukvietė dešimtis vaikų dienos centrų globotinių iš visos Žemaitijos į tradicinę pavasario šventę – inkilų iškėlimą paukščiams, šikšnosparniams ir kitiems miško gyviams.

Daugiau nei 70 vaikų ir jų mokytojų, o taip pat ir prieglobstį nuo karo žiaurumų Lietuvoje radusių ukrainiečių Platelių apylinkėse pasinėrė į miško ir jo gyventojų pažinimo vingrybes. Pažintis su parskrendančių ir Lietuvoje žiemojančių paukščių rūšimis, jiems tinkamomis buveinėmis ir atsargiu žmogaus prisilietimu prie trapios miško ekosistemos – į šiuos pasakojimus šventės dalyvius kūrybingai lydėjo Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos gamtos specialistai.

Po edukacinių užsiėmimų Platelių lankytoju centre bei Etnografinėje sodyboje buvo iškelta daugiau nei dvi dešimtys vaikų pagamintų inkilų. Visi jie pagaminti zylėms ir giminingiems paukščiams, kurie, kaip tikisi gamtininkai, čia ras jaukų ir saugų prieglobstį. Uoksiniais vadinamus inkilus mėgsta retesni ir kiek baikštesni žvirbliniai paukščiai, voverės ir kiti gyvūnai.

Pasak vaikų dienos centrų edukologų, surengtos tradicinės paukščių namų gamybos dirbtuvės ir pats inkilų iškėlimo procesas vaikus įtraukia ir įkvepia atidžiau pažinti juos supantį pasaulį.

Į šventę sukvietusi VMG grupė šventės dalyviams parūpino inkilų gamybai reikalingas medžiagas – atrinko inkilų gamybai tinkamą medieną, pagamino ruošinius ir pasirūpino jų pristatymu. Gausiai akcijoje dalyvavę kompanijos darbuotojai talkininkavo mažiesiems kuriant ir iškeliant paukščių buveines.


  2022-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt