P0

Politika

Klaipėdoje posėdžiaus Baltijos šalių aplinkos ministrai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-02


Antradienį Klaipėdoje vyks Baltijos aplinkos ministrų Tarybos posėdis. Lietuvos, Latvijos ir Estijos aplinkos ministrai aptars klimato kaitos, tarptautinio atliekų pervežimo, vandentvarkos ir žaliosios energetikos – vėjo ir saulės jėgainių parkų plėtros klausimus.

Anot Aplinkos ministerijos panešimo, Lietuva dalinsis patirtimi, kaip vyksta dekarbonizacijos procesas ir darbas dekarbonizacijos grupėse, kurios sudarytos naujoms Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano priemonėms sukurti. Taip pat pristatys aplinkosauginių mokesčių reformą, kuria siekiama sudaryti „žaliąjį koridorių“ naikinant administracinius ir biurokratinius barjerus verslui. Estija ir Latvija pristatys savo veiklą klimato kaitos srityje.

Ministrai keisis nuomonėmis apie tarptautinius atliekų pervežimus tarp Baltijos šalių, informacija apie išvežamas ir įvežamas atliekas. Bus svarstoma galimybė sukurti nuolat veikiančią informacinę mainų platformą atliekų pervežimams fiksuoti, kuri leistų stebėti bendras tendencijas.

Vyks ir diskusija apie Lietuvai ypač svarbų vandenų valdymą ir vandentvarkos sektorių, pradedamą jo reformą. Vienas iš jos tikslų – sparčiau įgyvendinti Miesto nuotekų direktyvos reikalavimus ir prijungti kuo daugiau gyventojų prie centralizuotų nuotekų tinklų. Estija, šioje srityje sukaupusi daug gerosios patirties, pristatys savo sėkmės formulę.

Energetiniam saugumui tapus vienu svarbiausių visuomenės interesų, daug dėmesio numatoma skirti Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei ir atsinaujinančių išteklių energijos proveržiui. Bus aptariami poveikio aplinkai vertinimo reikalavimai vėjo elektrinėms ir Baltijos valstybių patirtis šioje srityje.

Susitikimo metu bus aptariamos ir galimybės atsisakyti perteklinių procedūrų atliekant poveikio aplinkai vertinimą atsinaujinančių išteklių energijos objektams, tarpvalstybinio vertinimo iššūkiai, susiję su planuojamais Baltijos jūros vėjo elektrinių parkais. Lietuva pasidalins gerosios praktikos pavyzdžiais skatinant saulės energetiką, privačiame sektoriuje diegiant saulės jėgaines.


  2022-05-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt