P0

Verslas

„Lavango Engineering“ pernai augo 124 proc.

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-02


Klaipėdoje įsikūrusi maisto pramonės įrenginių gamybą užsiimanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Lavango Engineering“ skelbia, jog pernai padidino pajamas 124 proc. (iki 8,3 mln. eurų). Pasak bendrovės vadovo Jevgenij Sakovskij, tokį augimą pavyko pasiekti iš esmės peržiūrint ir susistyguojant savo vidinius vadybos ir gamybos procesus.

Daugiausia pokyčių buvo padaryta klientų aptarnavimo ir pardavimų srityje taip pat efektyvinant gamybos procesus. Čia buvo adaptuotas ISO 9000 kokybės valdymo standartas. Tai leido 30 proc. padidinti sandorių skaičių ir 71 proc. išauginti vidutinę projekto vertę darbuotojų skaičiui augant vos ketvirtadaliu.

Pasak Jevgenij Sakovskij, dabartinė struktūra ir veiklos modelis leidžia didinti veiklos dar bent dvigubai.

„Gamybos apimtis būtų galima didinti ir dėl 2 tūkst. kv.m. padidinto gamybos ploto – gegužę planuojama pradėti naujame bendrovės gamybos ceche. Deja, trikdžiai, kuruos matome šiuo metu – yra globalūs. Mūsų visa kuriama įranga yra automatizuota, todėl puslaidininkių deficitas pasaulyje, taip pat metalo žaliavos tiekimas yra tie veiksniai, dėl kurių kol kas negalime jungti aukščiausios pavaros. Eilę metų mūsų eksportas ženkliai viršijo pajamas iš vidaus rinkos, tačiau pandemija, nepaisant spartaus mūsų augimo, šias svarstykles ir vėl persvėrė. 2021 m. daugiau nei pusę užsakymų sulaukėme iš Lietuvos“ – pranešime cituojamas J. Sakovskij.

Vieni didesnių „Lavango Engineering“ projektų Lietuvoje pernai buvo „Mars Lietuva“ skirta konvejerių sistema, „Hes-Pro Vilnius“ majonezo gamyklos įrengimas, „Žemaitijos pienas“ bei „Vici“ įmonių grupė, kuriems sukurti produkcijos vėsinimo ir šaldymo įrenginiai.

„Dauguma atveju šioms bendrovėms darėme ne pirmą projektą, o mūsų komandos pasirinkimą lėmė jei ne gera ankstesnė patirtis, tai rinkos atsiliepimai apie mūsų darbus. Tačiau negalime atmesti ir to fakto, kad šalia esančio tiekėjo pasirinkimas buvo ir sąmoningas maisto pramonės įmonių sprendimas mažinti planinio gamybos įrenginių atnaujinimo ar plėtros darbų rizikas. T.y. užsitikrinti, kad viskas vyks numatytais terminais, taip pat bus išvengtą nesklandumų, kuomet įrangos montuotojai susiduria su apribojimais atvykti į objekto vietą – tą patyrė dauguma maisto pramonės įmonių pandemijos pradžioje“ – sako J. Sakovskij.

Pagrindinės „Lavango Engineering“ eksporto rinkos 2021 m. išliko Skandinavija – ten įmonės specialistai pernai sumontavo apie 20 proc. visų savo sukurtų įrenginių. Bendrovės atstovai teigia, kad pernai taip pat buvo padėti pamatai ir Prancūzijos bei Vokietijos eksporto rinkose.

„To rezultatus matome jau  šiandien. Šiemet užbaigsime ne vieną užsakymą skirtą šiose šalyse veikiančioms pramonės įmonėms“, –teigia bendrovės vadovas.

Per ši laikotarpį įmonė padarė proveržį ne tik geografinėje plėtroje, bet ir inžinerinių inovacijų srityje sukūrusi pilnai automatizuotą krabų apdirbimo liniją, kuri apima krabo virimo, atvėsinimo bei šaldymo procesų valdymą be žmogaus įsikišimo.

„Tai reikšminga inovacija – neteko girdėti, jog kažkur veiktų toks pažangus analogas. Na, o mūsų įranga – jau sumontuota laive ir apdoroja Šiaurės jūroje gaudomus krabus“ – sako įmonės direktorius.


  2022-05-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt