P0

Politikų tribūna

Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas? Apie cinišką požiūrį į smulkųjį ir vidutinį verslą (4)

Saulius Budinas, Klaipėdos miesto tarybos narys
2022-05-02


Smulkus ir vidutinis verslas, teikiantis maitinimo ir kitas paslaugas, visai neseniai vėl atvėrė duris. Po ilgai trukusios pandemijos, kuri dar iki galo nesibaigė, ir dar nežinia, ką atneš artimiausiu metu. Deja, bandančiam atsigauti verslui randasi ir kitų kliūčių: pusiau gyvas Klaipėdos senamiestis šiuo metu paskendęs dangos rekonstrukcijos darbuose, o žiemą siautusios audros nuo žemės paviršiaus nušlavė paplūdimių verslininkų infrastruktūrą, į kurią jiems reikės investuoti iš naujo. Manau, net neverta priminti galimų būsimų infliacijos padarinių, kuriuos
neišvengiamai pajausime visi.

Dėl šių priežasčių praėjusią savaitę vykusio Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu teikiau pasiūlymą atleisti viešojo maitinimo įstaigas ir kitą smulkų verslą nuo vietinės rinkliavos už jų veiklą lauke prie verslo subjektų, nestacionariose lauko kavinėse, bei paslaugų ir prekybos zonose miesto paplūdimiuose. Šį pasiūlymą teikiau sulaukęs Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos prašymo, kurį jie jau buvo teikę Savivaldybės administracijai, tačiau sulaukė ciniško atmetimo.

Mano pateiktas pasiūlymas sulaukė tokio pat politikų požiūrio ir buvo atidėtas. Labai apmaudu, bet nuo pandemijos stipriai nukraujavęs
Klaipėdos verslas pasiūlymą „išplaukti patiems“ gavo iš daugelio valdančiosios daugumos politikų.

Priėmus šį sprendimą Klaipėdos miesto biudžetas tiesiog nebūtų sulaukęs apie 37 tūkstančių eurų įplaukų, kurias dabar turės uždirbti ir sumokėti verslininkai. Žvelgiant iš miesto biudžeto perspektyvos, tai tikrai nėra dideli pinigai (palyginimui – keturių savivaldybės elektromobilių nuomos išlaidos per metus sudarys iki 29 200 eurų), tačiau smulkiam ir vidutiniam verslininkui sumokamos sumos už nuomą yra reikšmingos. Jos didelės siekiant kurti ir išlaikyti darbo vietas mieste, siekiant konkuruoti dėl vietinių turistų su šalia esančiais kurortais, o taip pat viltingai laukiant atsigaunančio tarptautinio turizmo.

Labai tikiuosi, kad grįžus prie sprendimo projekto, valdančiosios daugumos politikai mažiau užsiims politikavimu ir bus labiau empatiški dirbančiam ir darbo vietas kuriančiam verslui Klaipėdos mieste.


  2022-05-02

  4 komentarai “Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas? Apie cinišką požiūrį į smulkųjį ir vidutinį verslą”

  1. AvatarKęstutis (IP: 88.119.128.162)

   Būtų Budinas tiek su mokyklos statybomis nepridirbęs nesamonių tai ir verslininkam pinigų užtektu. O rūpinasi tai ne verslininkais o draugeliu kuris kavinę turi prie jūros. Apie kitus jam nusispiauti.Kai dirbo savivaldybėje taip ir elgėsi.

   • AvatarJūratė (IP: 84.15.177.34)

    už tai konservatoriai mieste niekuom nesirūpina.

  2. AvatarDėl aiškumo (IP: 213.197.131.231)

   ŠITAS BUDINO SAKINYS PASAKO VISKĄ, JIS YRA POPULISTAS NORINTIS BŪTI GERU IŠ MIESTO PINIGŲ. Priėmus šį sprendimą Klaipėdos miesto biudžetas tiesiog nebūtų sulaukęs apie 37 tūkstančių eurų įplaukų, (TAI MIESTAS BŪTŲ ŠIŲ PINIGŲ NETEKĘS) kurias dabar turės uždirbti ir sumokėti verslininkai. TAI JIE VERSLININKAI IR PAŠALPINIAI?

   • AvatarAnonimas (IP: 84.15.176.254)

    Jie žmonės, kurie turės tuos pinigus uždirbti išraustam senamuesty arba nusiaubtam papludimy

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt