P0

Mums rašo

Tuščius savivaldybės butus sutvarkytų patys ukrainiečiai, padėtų ir verslas, ir geri žmonės (2)

Atvira Klaipėda

Tomis Paulauskas
2022-05-03


Lietuviai, kaip ir kitos ES šalys stengiasi padėti ukrainiečiams bėgantiems nuo karo baisumų. Klaipėdietis verslininkas Artur Truš priėmė ir padėjo apgyvendinti devynias ukrainiečių šeimas. Artūro vadovaujamoje įmonėje „OJ crew” darbuojasi ne vienas ukrainietis, tad teko pasirūpinti jų šeimomis, giminaičiais, vaikais bei seneliais.

Vienas iš socialinių būstų, kurį ukrainiečiai sutvarkė su Artur Truš pagalba.

Artur Truš teigia, kad lietuviai labai nenoriai nuomoja butus šeimoms su vaikais, kadangi bijo, jog negalės nepilnamečių iškraustyti iš patalpų ir pateks į didelę bėdą: nei išnuomosi kitiems nei paliksi esamus, galimai nemokius nuomininkus. Nors įmonėje dirba gerai apmokami specialistai ir galėtų apmokėti nuomą Klaipėdoje, visgi klaipėdiečiai su nepasitikėjimu žiūri į esamą situaciją. O valstybė nesuteikia lankstumo ir pagalbos nuomos sistemai Lietuvoje, nors laikinai, kol baigsis karas.

Laikino sprendimo, kol viskas išsispręs, laukiama ir iš Savivaldybės administracijos. Šiuo metu Klaipėdos būsto nuomos rinkoje beveik nebėra ką išsinuomoti, o savivaldybė laiko socialinius būstus, kurie vietos gyventojams netinka dėl per prastų sąlygų. Jie tiesiog stovi tušti. Ukrainiečiai patys sutinka juos sutvarkyti, padėtų ir verslas, ir geri žmonės. Tačiau šie butai, kurių, mano duomenimis, yra per 80, tiesiog kažko laukia. Jie yra neremontuojami, jie tušti, mes visi už juos mokame komunalinius mokesčius.

Verslininko teigimu ukrainiečiai ne tik mokėtų komunalinius mokesčius už būstą, bet ir sutvarkytų juos bei suremontuotų. Karo įkarščiui atslūgus ir ukrainiečiams grįžtant atgal į tėvynę, tie būstai, jau geresnės būklės, vėl galėtų būti naudojamo socialinėms reikmėms.

„Prasideda vasaros sezonas. Ir šeimos apsistojusios Šventojoje, Palangoje, Nidoje, daugeliu atvejų ir Klaipėdoje, yra informuotos, kad galimybė gyventi suteikta iki birželio pirmosios”, – sako Tomas Sipavičius, kitas aktyvus verslininkas, su bendraminčiais suradęs ir padėjęs įsikurti ukrainiečių šeimoms Palangoje, Šventojoje ir Klaipėdoje.

Jis sutinka, kad pajūrio savivaldybės neturėtų laikyti tuščius būstus, kurių net klaipėdiečiai nenori nuomotis, tad sako laukiantis  savivaldybių pagalbos ir empatijos šiuo klausimu.


  2022-05-03

  2 komentarai “Tuščius savivaldybės butus sutvarkytų patys ukrainiečiai, padėtų ir verslas, ir geri žmonės”

  1. Avatarkaip (IP: 78.60.172.45)

   Bet čia labai rimta žinia, kalbama, kad kurortininkai varo jau iš savo patalpų ukrainiečius, nes ateina sezonas. O čia šitiek galima apgyvendinti ir sutvarkyti.

  2. AvatarT (IP: 188.69.194.243)

   Užtat bokštas bus,ko stengtis dėl miestiečių! Apgailėtina!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt